wtorek, 20 lutego 2018.
Strona główna > Wiadomości > Tory w drewnianych klinach

Tory w drewnianych klinach

Tory w drewnianych klinach
Data publikacji: 2017-09-13 07:35
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:27
Wywietleń: 2907 291873

Spory przestrach może budzić wśród pasażerów widok torowiska tramwajowego w ul. Energetyków. Ok. 1,5 roku temu na nowej inwestycji wykryto liczne pęknięcia. Obecnie w 4 miejscach szyny zabezpieczone są... drewnianymi belkami, kołkami i gwoździami. Nasuwa się pytanie, dlaczego na nowej inwestycji tak często dochodzi do awarii?

- Prace prowadzone obecnie na ul. Energetyków wynikają z zaplanowanych działań i są dalszym etapem usuwania usterek w zakresie całej inwestycji - uspokaja Szymon Wasilewski, rzecznik spółki Tramwaje Szczecińskie. - Wykonawca jest obecnie na etapie wycinania wadliwych, wcześniej zabezpieczonych spawów i zastąpienia ich nowymi, wolnymi od wad odcinkami szyn. To nie są nowe uszkodzenia. Prace odbywają się w ramach gwarancji.

I tyle. Nie wiadomo jednak, ile takich miejsc pozostało jeszcze do naprawy. Nie wiadomo także, dlaczego prace rozpoczęły się dopiero teraz, choć o pęknięciach szyn, które prowizorycznie zabezpieczono, wiadomo było przynajmniej od 1,5 roku...

Pewne jest tylko to, że pasażerowie nie powinni się obawiać o swoje bezpieczeństwo. Zarówno tramwaje, jak i autobusy korzystające z wyznaczonego w tym miejscu buspasa zwalniają. Przejazd po drewnianych zabezpieczeniach jest może mało komfortowy, ale nie wymaga wstrzymania ruchu. Prace mają być prowadzone w nocy. ©℗

Tekst i fot. ToT

Komentarze

f
Jest źle a będzie jeszcze gorzej.
2017-09-14 11:43:30
Wieś z tramwajami...
No sorki,czy naprawdę wioska z tramwajami musi robić za wieś zabitą deskami? Wiecie dlaczego Szczecin@Ciecin jest pośmiewiskiem? Współcześni mieszkańcy, zwani tubylcami tobołkowymi robią wszystko aby czynić z siebie pajaców współczesności. Współczesny Szczecin@Ciecin "polszczyzna" rzecz święta obciach rzecz obowiązkowa! U ujścia Odry zadupie aż trzeszczy !
2017-09-13 17:48:26
spaw
Wiadomość o czterech miejscach zabezpieczonych dechami już nieaktualne...od dzisiaj mnożymy razy dwa!!!
2017-09-13 15:20:49
AjA
A ja myślałem że takie rzeczy to tylko w PRLu były a tu taka piękna inwencja twórcza. ... jak puzzle 😂
2017-09-13 12:04:47
Gt
Odnośnie firmy która robiła ten odcinek to Strabag a nie Energopol.Za czym coś napiszesz to sprawdź to dokładnie.
2017-09-13 11:20:12
SOCHA
po proszę zgodnie z umową nałożyć karę na wykonawcę , kompromitacja
2017-09-13 10:47:28
SromotnikBezwstydny
Nowe tory tramwajowe zabezpieczone gwożdziami.... Tymczasem ów wykonawca ENERGOPOL Sz-n wystartował do budowy drugiej nitki obwodnicy Kobylanki, Zieleniewa i Morzyczyna jako drugiej nitki S-10. Ich oferta :48 mln PLN. na szczęście GDDKAiA poznała się na tych "fachowcach i pokazała im figę! Natomiast magistrackie spółki forują tego nieroba.Ciekaw jestem, kto ma akcje tej S.A.??
2017-09-13 10:23:10
:)
@dlaczego- w Olsztynie maja ten sam problem, moze te same tory z austrii heh albo ta sama firma hah.
2017-09-13 08:48:16
:)))
Za to juz dawno powinno poleciec kierownictwo zditm tak by bylo w normalnej prywatnej firmie czy korporacji ale nie w spolce panstwowej, to jest jakis absurd, te tory beda do wymiany za pare lat a ta firma wczesniej zrobila ten sam bubel na potulickiej, oni powinni miec zakaz udzialu w jakichkolwiek przetargach ,dowalic takie kary zeby sie nie wyplacili i zakonczyli ta pseudo dzialalnosc budowalna.
2017-09-13 08:47:38
deg
Wypieprzcie w koncu tego Krzystka bo to juz nudne.
2017-09-13 08:44:55
pytam
A co na to wiecznie zadowolony z siebie prezio Krzystek?????
2017-09-13 08:36:35
poznaniak
Śmiech na całą Polskę :D