czwartek, 19 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Trwa akcja "Odblask i światło"

Trwa akcja "Odblask i światło"

Trwa akcja "Odblask i światło"
Data publikacji: 2017-10-12 16:47
Ostatnia aktualizacja: 2017-10-17 12:45
Wywietleń: 456 296264

W czwartek 12 października Wydział Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie rozpoczął działania „ Odblask i światło”. Będą trwały przez najbliższe dwa tygodnie.

Jesienią rośnie liczba zdarzeń z udziałem pieszych, co wiążę się z pogarszającą się widocznością na drodze. W tym czasie szczególnie na niebezpieczeństwo narażeni są niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, czyli nie tylko piesi, ale i rowerzyści. Wypadki z ich udziałem to szczególna kategoria zdarzeń drogowych. W przeciwieństwie do kierujących samochodami, nie chroni ich żaden system bezpieczeństwa. Nie są wyposażeni w poduszki powietrzne , ABS, lub pasy bezpieczeństwa. Tak naprawdę zdani są jedynie na własny zmysł wzroku, czy słuchu , który może uchronić ich przed tragedią.

W okresie jesiennym ubieramy się na ciemno, naciągamy kaptur na głowę i wielokrotnie mamy jeszcze w ręku parasol. To wszystko powoduje, że mamy ograniczone pole widzenia, a przy tym jesteśmy słabo widoczni. Celem akcji „Odblask i światło” jest m.in. promowanie wśród niechronionych uczestników ruchu drogowego używania elementów odblaskowych, nawet poza obszarem zabudowanym. Podczas tych działań policjanci będą także zwracać uwagę na prawidłowe ustawienie świateł mijania i drogowych. Pamiętajmy, że niewłaściwie ustawione światła, podczas manewru wymijania mogą powodować u drugiego kierowcy zjawisko olśnienia – „oślepienia”.

W związku z prowadzonymi działaniami policjanci szczecińskiej drogówki spotkali się z seniorami w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Romera w Szczecinie. Nie tylko przypomnieli podstawowe zasady obowiązujące podczas poruszania się pieszo, ale również przekazali uczestnikom spotkania elementy odblaskowe.

Ł.T

Fot. KMP w Szczecinie

Trwa akcja "Odblask i światło" Trwa akcja "Odblask i światło" Trwa akcja "Odblask i światło"

Komentarze

.
Każdy pieszy, czy rowerzysta, który nie ma odblasku powinien od razu dostawać 500 zł mandatu - bezwzględnie!
2017-10-13 07:15:27
Miasto wy
Prościej by było, żeby producenci odzieży naszywali elementy odblaskowe.
2017-10-12 19:58:07
JA
I znowu kampania mająca wyleczyć przyczynę nie skutek. A kiedy będzie się masowo uświadamiać kierowców że jesienią widzą gorzej i może trzeba jechać trochę wolniej? Osoby, teoretycznie, bez prawa jazdy mają wykazywać się większą przezornością i spostrzegawczością jak kierowcy po kursach i egzaminach...
2017-10-12 19:54:02
way
Dlaczego Polacy ubierają się "tak na ciemno"? A odblaski to tylko kilka zł. dla własnego bezpieczeństwa.
2017-10-12 19:12:07
żenua
I znowu działania, które powinny być codziennością w pracy policjantów.
2017-10-12 16:57:45

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi