poniedziałek, 23 kwietnia 2018.
Strona główna > Wiadomości > Turyści odjechali, my przeżywamy piekło!

Turyści odjechali, my przeżywamy piekło!

Turyści odjechali, my przeżywamy piekło!
Data publikacji: 2018-01-12 09:35
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:43
Wywietleń: 2593 309169

– Nasze dzieci od pół roku spóźniają się do szkoły, niektórym grożą poważne konsekwencje na półrocze! – mówią rodzice uczniów dojeżdżających z Pobierowa do Gryfic. Powód? Remont drogi wojewódzkiej nr 102.

Remont drogi wojewódzkiej 102 trwa od lata. Od początku mieszkańcy i turyści nie szczędzili gorzkich słów. Wielokilometrowe korki w sezonie doprowadzały kierowców do szaleństwa. Niecenzuralnych słów padało wiele.

Wydawać by się mogło, że z końcem wakacji sytuacja się uspokoi.

– Niestety, turyści odjechali, piekło przeżywamy my, a najbardziej nasze dzieci, które przez cztery miesiące spóźniają się notorycznie do szkoły – mówi w imieniu rodziców Katarzyna Studzińska, która wspólnie z grupą mieszkańców spotkała się w środę w Pobierowie z wykonawcą inwestycji oraz kierownikiem i inżynierem kontraktu z Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Koszalinie.

To właśnie pani Katarzyna interweniowała u zarządcy drogi, prosząc o spotkanie.

– Do tej pory całą winą za spóźnienia obarczano głównie PKS. Tymczasem problem tkwi zupełnie gdzie indziej. Sprawa jest poważna, bo mój syn z niektórych przedmiotów ma frekwencję na poziomie zaledwie 51 proc. – mówi Katarzyna Studzińska. ©℗

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 12 stycznia 2018 r.

Tekst i fot. Marzena Domaradzka

Na zdjęciu: – Dzieci mają bardzo dużą absencję, widmo nieklasyfikowania na półrocze grozi wielu osobom – mówią rodzice uczniów dojeżdżających z Pobierowa do szkoły w Gryficach.

Komentarze

Do tej pory to było wygodne
Skoro problem trwa od pół roku, to dlaczego dopiero w grudniu mamusie temat nagłośniły i interweniowano u Zarządcy drogi. Pewnie dzieciaki się cieszyły i siedziały cicho, zwłaszcza te, które do nauki trzeba gonić. Teraz są zagrożenia i wszyscy lamentują - a trzeba było wcześniej się odezwać.
2018-01-17 12:54:43
SromotnikBezwstydny
Jak widać na fotce, wszystkie skarżące się, przyjechały na spotkanie z dziennikaqrzaem Kuriera -"wypasionymi" furami, na nich ciuchy tez nie z "zweite hand" więc jaki problem zorganizować "kolejkę" na dowóz dzieci swoimi autami??? +500 też dostały więc problem remontu drogi nie po stronie władz ani szkoły, tylko po stronie rodziców "dbałych" o dobro SWOICH dzieci- nie moich przecie!!!Ja na WASZE dzieci płacę podatek! Zatem do roboty, skamlące baby!!!
2018-01-12 17:49:23
Obs.ryver
A ty z Urzędu Bezpieki czy z podsłuchów terytorialnych Antka Maciory, że wiesz , kto na kogo , kto z którą i która za ile??? A możeś w sutannie i publikujesz "tajemnice" Lochów Watykanu?!!
2018-01-12 17:41:02
Btx
Trzeba wstawac wcześniej takie życie...biedni Pobierowiacy wiecznie narzekają, a o swoje nie umieją nigdy walczyć.
2018-01-12 16:28:12
obserwator
weźcie sie za starostę niech wreszcie coś z tym zrobi!!!!!!!!!!! a nie tylko donosy na kolegów
2018-01-12 11:56:53
nick
Co za obraza majestatu! Skoro wiedzą, że jest remont i korki, to trzeba wcześniejszym kursem jechać. Remont to remont i każdy wie, że jest. W Sz-nie zrobili buspas i zakorkowali miasto, to wyjeżdżałem 45min wcześniej. Co zrobić innego? Najłatwiej szukać winnych, a samemu mieć wywalone na wszystko.
2018-01-12 11:49:42
sp
Przecież szkoła wie, z jakiego powodu dzieci się spóźniają, więc dlaczego miałyby być konsekwencje - więcej wyrozumiałości.
2018-01-12 11:18:00
ff
Remontuja zle, nie remontuja zle, dziury zle, wszystko zle, nie dogodzisz