poniedziałek, 23 kwietnia 2018.
Strona główna > Wiadomości > Ułani przemaszerowali przez Szczecin

Ułani przemaszerowali przez Szczecin [GALERIA]

Ułani przemaszerowali przez Szczecin
Data publikacji: 2017-05-07 13:53
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:14
Wywietleń: 504 251518

Ze Stanicy na Głębokiem przez całe miasto przemaszerowali konno na Zamek Książąt Pomorskich szczecińscy ułani, biorąc w ten sposób udział w 20 rocznicy zawiązania Klubu Kawaleryjskiego im. Ułanów Podolskich.

Rocznica ściśle wiąże się ze szczecińskim pułkiem, noszącym to samo imię i kultywującym tradycje tej formacji wojskowej. Mówił o tym na Zamku ppłk Ryszard Wietrzychowski, przewodniczący Koła Żołnierzy 12 Pułku Ułanów Podolskich. Historia pułku liczy 100 lat i w dziejach Polski pułk wyróżnił się wybitnymi i bohaterskimi czynami. Uczestniczył m.in. w Kampanii Wrześniowej oraz w bitwie o Monte Casino. Wielu ułanów w tych kampaniach poległo i z tego powodu odczytano Apel Poległych.

Marek Magowski, dowódca ułanów opowiedział o 20 letniej historii tej formacji  w Szczecinie, która ściśle współpracując z wojskiem wybudowała na Głębokiem stanicę, co roku konni biorą udział w rajdach wrześniowych i uroczystościach państwowych.
Z Zamku ułani pomaszerowali do parku Kasprowicza, gdzie zaprezentowali swoje umiejętności.

AG

Na zdjęciu: Na swoje 20 lecie szczecińscy ułani przemaszerowali przez miasto na zamek, gdzie odbyły się okolicznościowe uroczystości.

Fot. Dariusz Gorajski

Ułani przemaszerowali przez Szczecin Ułani przemaszerowali przez Szczecin Ułani przemaszerowali przez Szczecin Ułani przemaszerowali przez Szczecin Ułani przemaszerowali przez Szczecin Ułani przemaszerowali przez Szczecin Ułani przemaszerowali przez Szczecin Ułani przemaszerowali przez Szczecin Ułani przemaszerowali przez Szczecin Ułani przemaszerowali przez Szczecin Ułani przemaszerowali przez Szczecin

Komentarze

Kolec
Ludzie, bez spiny! Tak zacofane to nasze wojsko nie jest. To nie oddział bojowy kawalerii, tylko pluton reprezentacyjny ;)
2017-05-09 00:43:01
Tola
w 1939 też maszerowali - Polska była słaba i nie potrafiła się obronić ani uniknąć wojny - czas wyciągać wnioski z historii.... romantyzm jest fajny tylko trochę ryzykowny i nie zawsze skuteczny
2017-05-07 22:54:58
Kazio
Gościu ależ dyletantem jesteś cytując i wadliwie interpretując słowa Marszałka.
2017-05-07 20:21:43
Gość
Tak się kontynuuje myśl J. Piłsudskiego..."wielkiego ryzykanta", który to "cały swój wpływ w państwie kładę na to aby Polska miała wielką ilość kawalerii"...przeciwko czołgom i samolotom, jak się okazało. Za to kanclerz Hitler kazał wartę honorową mu postawić przy grobie na Wawelu.
2017-05-07 19:01:16
555
W parku kasprowicza byla nawet ekipa tvp Szczecin, oczywiscie zaparkowali niezgodnie z przepisami obok lokalu a nuz widelec ,moze od razu zrobia material o nielegalym parkowaniu w swojej tv ? żenua.
2017-05-07 14:41:37

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Czytaj także

Ułani świętują
Pogoda
12
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Fontanna na deptaku trysnęła kolorami
Zakwitły szczecińskie magnolie
Potańcówka w filharmonii z paprykarzem i oranżadą
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy