czwartek, 23 listopada 2017.
Strona główna > Wiadomości > Weekend pod znakiem prędkości

Weekend pod znakiem prędkości

Weekend pod znakiem prędkości
Data publikacji: 2017-07-16 12:17
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:30
Wywietleń: 691 276228

Od piątku do niedzieli w całej Polsce, w tym w województwie zachodniopomorskim, trwają policyjne działania „ Prędkość”. Policja przypomina, że w ponad 300 zdarzeniach drogowych, jakie miały miejsce na terenie Szczecina w 2016 r., przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu.

- Wielu kierowców lekceważy sobie ograniczenia prędkości, twierdząc, że te parę kilometrów więcej nic nie zmienia, a prawda jest zupełnie inna. Jadąc z przepisową prędkością 50 km/h , w ciągu 1 sekundy przejeżdżamy około 15 m. Zwiększając prędkość jazdy automatycznie wydłużamy drogę hamowania. Te kilka metrów, które może nam zabraknąć , aby uniknąć wypadku, jest bezcenne - ocenia st. asp. Marta Kucharska.

W okresie działań policjanci nie tylko stoją na określonych posterunkach pomiaru prędkości, wytypowanych w Szczecinie na podstawie analizy stanu bezpieczeństwa, ale również robią wideopomiary przemieszczając się w oznakowanych i nieoznakowanych samochodach.

Już w pierwszym dniu działań szczecińscy policjanci zatrzymali ponad 60 kierowców, którzy przekroczyli prędkość. Dodatkowo funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Szczecinie podczas kontroli przekazują zapachy samochodowe ze znakiem drogowym „ B-33” – ograniczenie prędkości do 50 km/h, co ma przypomnieć jak ważne jest dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze. (k)

Fot. Dariusz GORAJSKI (arch.)

Komentarze

łeee
Ehhh, człowiek już myślał, że jakieś imprezy motoryzacyjne były w regionie, wyścigi, a tu takie coś ;/
2017-07-16 17:17:50

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny