piątek, 20 kwietnia 2018.
Strona główna > Wiadomości > Weekend z przesłaniem i dietą

Weekend z przesłaniem i dietą

Weekend z przesłaniem i dietą
Data publikacji: 2017-04-21 08:37
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:13
Wywietleń: 622 243229

Jak różnorodna, smaczna i zdrowa jest roślinna kuchnia? Czy mięso zabija Ziemię? Odpowiedzi nie tylko na te pytania, ale również zaproszenie na jogę w trawie i piknik na Jasnych Błoniach, przyniesie cykl imprez Tygodnia Weganizmu w Szczecinie, jaki jeszcze przez weekend (21-23 bm.) będzie przyciągał uwagę i skłaniał do refleksji nie tylko zwolenników zdrowego stylu życia i osoby nieobojętne na los zwierząt.

Już na piątek (21 bm.) organizatorzy zapowiadają na pl. Żołnierza Polskiego (przy Kaskadzie) akcję uliczną ph. „Jak mięso zabija Ziemię". Rozpocznie się o godz. 16.30.

- Organizacja Narodów Zjednoczonych wskazuje chów zwierząt jako jedną z głównych przyczyn najpoważniejszych problemów środowiskowych, przed którymi staje nasz świat. Dość powiedzieć, że odchody składowane w zbiornikach na fermach to źródło około 400 szkodliwych substancji, które wnikają w glebę, parują do powietrza, spływają do wód, rzek i jezior. Uprawa paszy w postaci monokultur wpływa na niszczenie gleby, środowiska i bioróżnorodności. Natomiast hodowle zwierząt produkują więcej gazów cieplarnianych niż wszystkie formy transportu razem wzięte: to proporcja 18 do 13 procent - przypomina Łukasz Musiał, jeden z liderów BASTA! Szczecińskiej Inicjatywy na Rzecz Zwierząt.

Natomiast w sobotę (22 bm.) na Jasnych Błoniach odbędzie się wegański piknik i joga na trawie. Okazja ku niemu jest szczególna, bo Dzień Ziemi. Organizatorzy - czyli BASTA!, Stowarzyszenia Empatia i Wegańskiego Szczecina - zapewniają moc wrażeń oraz okazję do udziału w wegańskim poczęstunku. Początek - godz. 13.

Natomiast kto nie wie, jak smaczna i zdrowa, a też łatwa i szybka w przygotowaniu jest kuchnia bezmięsna, ten będzie miał okazję się przekonać podczas warsztatów kulinarnych. Zaplanowano je na niedzielne popołudnie w Vege Club Amar (ul. Monte Cassino 36a - przy pl. Odrodzenia) - godz. 16. ©℗

(an)

Weekend z przesłaniem i dietą Weekend z przesłaniem i dietą

Komentarze

M.Dem.
Moze jednak zamiast likwidacji drobiu (dobre jajko nie jest zle), zamiast likwidacji krow (dobre mleko i jego przetwory nierzadko sa ratunkiem dla czlowieka), podciagnac postep naukowo-techniczny w temacie radzenia sobie ze zwierzecymi odchodami? Ja akurat lubie mleko, maslo, serki twarogowe. Bym wolala, zeby dalej byly.
2017-04-21 17:45:13
3 Fotki,
A to ze zanieczyszczacie ZDROWE POWIETRZE tym pochodniami jak na dolnym zdjeciu... i depczecie niepotrzenie zielona zywa trawe - to ma byc "OK" ??? A wiec po-stepujecie... jak tylko "Wam" pasuje !!!
2017-04-21 11:45:24
Nie robcie z Polski "pustyni"...
A co na tej Ziemi PO-zostanie... jak PO-zjadacie w 95 % roslinnosc ? Czyli ze, automatycznie PO-wykanczacie rowniez i zwierzyne - tak srednio zawsze najlepiej !!
2017-04-21 11:30:53

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
24
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Potańcówka w filharmonii z paprykarzem i oranżadą
Maszerowali dla życia
Finałowa gala dziennikarskiego konkursu
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy