wtorek, 17 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Zabezpieczyli podróbki warte 11 tysięcy złotych

Zabezpieczyli podróbki warte 11 tysięcy złotych

Zabezpieczyli podróbki warte 11 tysięcy złotych
Data publikacji: 2017-06-19 14:06
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-10 00:33
Wywietleń: 875 271424

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Szczecinie zabezpieczyli podrobione zabawki, artykuły szkolne i inne produkty dla dzieci i młodzieży opatrzone znakami znanych marek. Funkcjonariusze zabezpieczyli towar o wartości blisko 11 000 zł. 

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Szczecinie stale kontrolują punkty sprzedaży znajdujące się na terenie miasta szukając towarów nielegalnie oznaczonych znakami renomowanych firm. Tym razem weryfikując swoje ustalenia wspólnie z przedstawicielem producentów znanych marek sprawdzili jeden ze sklepów znajdujących się na terenie Prawobrzeża. 

Na miejscu policjanci znaleźli i zabezpieczyli wprowadzane do obrotu min. zabawki i przybory szkolne opatrzone znakami znanych marek m.in. z gier komputerowych dla dzieci i młodzieży. Przedmioty te były sprzedawane za dużo niższą cenę niż ich oryginalne odpowiedniki. Wartość podrobionego towaru oceniono na 11 000 zł. 

Kilkadziesiąt sztuk podróbek zostało zabezpieczonych a 33-letni właściciel sklepu wkrótce usłyszy zarzuty. Zgodnie z Ustawą Prawo Własności Przemysłowej za wprowadzenie do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności. 

(n)

Fot. policja

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Monice Sawickiej