czwartek, 17 sierpnia 2017.
Strona główna > Wiadomości > Żelechowa. Kanaliza do wymiany

Żelechowa. Kanaliza do wymiany

Żelechowa. Kanaliza do wymiany
Data publikacji: 2017-08-13 06:53
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-16 12:34
Wywietleń: 903 287906

Trwają prace przy budowie nowej sieci kanalizacji sanitarnej w willowej części Żelechowej. Szczeciński Zakład Wodociągów i Kanalizacji prowadzi własnie inwestycję na ulicach Kormoranów i Piaskowej.

Jak informuje Piotr Dykiert, rzecznik prasowy spółki, jest ona częścią większego realizowanego teraz projektu pn. „Czysta Odra w Szczecinie”, współfinansowanego ze środków funduszy Unii Europejskiej. Koszt tego zadania to 2,4 mln zł netto. Wykonawcą robót na zlecenie ZWiK jest Przedsiębiorstwo Usługowe STARKAN Pardus Marcin ze Stargardu.

Zakres prac obejmuje wymianę starych odcinków sieci, ale też częściowo budowę nowych - na całej długości ulicy Kormoranów i na całej ulicy Piaskowej. Łączna długość wymienianej sieci to ok. 1,7 km kanalizacji sanitarnej. W tej chwili plac robót to odcinek ulicy Kormoranów od ul. Kruczej do ul. Łącznej, wcześniejsze odcinki ul. Kormoranów były przebudowywane ok. 3 lat temu.

- Dzięki obecnym działaniom cała ul. Kormoranów będzie miała nową sieć. Podobnie jest na ul. Piaskowej, gdzie w całości sieć obecnie jest przebudowywana.

Roboty powinny zakończyć się jesienią tego roku, a wraz z nimi utrudnienia w ruchu i dojeździe do okolicznych domów. ©℗

(MIR)

Fot.: Mirosław WINCONEK

NZ: Roboty przy wymianie i budowie nowych odcinków kanalizacji sanitarnej na ul. Kormoranów na Żelechowej.

Żelechowa. Kanaliza do wymiany Żelechowa. Kanaliza do wymiany

Komentarze

Elżbieta
Na ulicy ktancowej ciągle są zalewane piwnice ogrody i ulica 3 kanały nie odbierają deszczowkiz kanalow wyleaja sie fekia smrof brudna woda w ohrodach zalrwa fontanna jak wodospad plynie pod domu az podskrzetuskiego zaleje po ulewach może ktoś się zainteresuje tym problemem początku ul ktancowej
2017-08-16 12:33:58
ja też tu mieszkam na Kormoranów
Potwierdzam, Sajgon, a to dopiero początek robót. Panie Prezydencie i jego służby, Panie Prezesie ZWiK Gil i jego służby - do kontroli i do roboty. Co najmniej na trzydzieści-sześćdziesiąt dni będziemy etapami pozbawiani prawa do garażu; zmuszeniu do targania siatek z jedzeniem, stawiania samochodów byle gdzie i byle jak, A o Remondis , Pogotowiu, i innych firmach usługowych (np. kurierskich) już nie wspomnę. Ulica Kormoranów od ul. Kruczej do Łącznej to kilka długich ślepych zaułków (Kormoranów od 75 do chyb 93 oraz ul. Perkoza dwa zaułki, Kukułeczki, itp) z setkami mieszkańców, nieczęsto już w schorowanych, w podeszłym wieku. Litości. Zróbcie coś porządnie, póki czas. Kormoranów to nie ulica Piaskowa.
2017-08-14 07:09:24
Andrzej
Szkoda ,że dziennikarz nie pofatygował się i zapytał mieszkańców , którzy co dzień widzą i słyszą ,a przerażenie rośnie z dnia na dzień. Myśleliśmy ,że są nagrywane dalsze odcinki "Alternatywy 4". Są i zalane mieszkania , zniszczone krawężniki, ,które podobno nie będą wymieniane ,wielokrotne rozkopywanie i zakopywanie bo ... nie trafiono w rurę /4 razy!!!!/ etc. Żadnego nadzoru ze strony miasta. Przekleństwa pracowników niosą się po całym osiedlu. Nie było nawet dojść do domów , nie mówiąc o dojazdach. AMATORKA ZA GRUBĄ KASĘ!
2017-08-13 19:58:48

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Mistrzostwa Europy w siatkówce coraz bliżej
Splash of Colors
Pożegnaliśmy żaglowce
Poprzedni Następny

Nekrologi