czwartek, 19 października 2017.
Strona główna > Wiadomości > Zmiany w ruchu i komunikacji

Zmiany w ruchu i komunikacji

Zmiany w ruchu i komunikacji
Data publikacji: 2017-09-29 10:13
Ostatnia aktualizacja: 2017-10-19 12:59
Wywietleń: 3327 294158

W związku z uroczystą inauguracją roku akademickiego 2017/2018 Akademii Morskiej w Szczecinie  w piątek i sobotę będą zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej. Wprowadzona też zostanie czasowa organizacja ruchu na kilku ulicach. 

W piątek 29 września od godz. 17 linia 70 jadąc w kierunku Urzędu Miasta od przystanku "Wyszyńskiego" pojedzie zmienioną trasą: Nabrzeże Wieleckie - Trasa Zamkowa - Matejki - plac Rodła - i dalej swoją trasą z pominięciem przystanków "Admiralska", "Urząd Wojewódzki", "Starzyńskiego". Zostanie uruchomiony dodatkowy przystanek na ul. Matejki - przy Filharmonii. 

W nocy z 29 bm. na 30 września linia 526 kursować będzie objazdem w obu kierunkach od przystanku "Wyszyńskiego", przez: Jana z Kolna - Trasa Zamkowa - Matejki - Malczewskiego - Parkowa - Dubois, do przystanku "Dubois" i dalej stałą trasą według normalnego rozkładu jazdy. Czasowej likwidacji ulegną przystanki "Wały Chrobrego" i "Dworzec Morski". 

W sobotę 30 września do godz. 18 zostaje zawieszona linia tramwajowa 6. 

Od godz. 4:30 do godz. 18 uruchomiona będzie linia tramwajowa 16, która w obu kierunkach pojedzie trasą: Pomorzany - Wyszyńskiego - Brama Portowa - Matejki - Dubois - Gocław wg specjalnego rozkładu jazdy. 

W związku z uroczystościami wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu według harmonogramu:

• Montaż trybuny – wyłączenie z ruchu kołowego ul. Admiralskiej od godziny 17.00 w piątek  29 września.

• Uroczystości główne – w sobotę 30 września,  w godzinach 00.01 - 16.00, wyłączone z ruchu zostaną ulice:Jana z Kolna - od ul. Dubois do Trasy Zamkowej, nitka zjazdowa z Trasy Zamkowej w kierunku ul. Jana z Kolna od strony prawobrzeża, nitka zjazdowa z Trasy Zamkowej w kierunku Jana z Kolna od strony pl. Hołdu Pruskiego, Małopolska - od ul. Jarowita do ul. Komandorskiej, Zygmunta Starego-  od ul. Jarowita do ul. Wały Chrobrego, Jarowita, Szczerbcowa - od ul. Henryka Pobożnego do ul. Wały Chrobrego, Wawelska - od ul. Jarowita do ul. Wały Chrobrego, Henryka Pobożnego - od ul. Wawelskiej do ul. Szczerbcowej, Komandorska, ul. Admiralska, Wały Chrobrego, Firlika (dwa pasy ruchu do jazdy na wprost). 

Przemarsz kolumny przed trybunę odbędzie się w sobotę 30 września, w godz. 10.30 – 11.00 ulicami: Henryka Pobożnego – Szczerbcowa – Jarowita – ul. Małopolska – ul. Komandorska –ul. Jana z Kolna.

Dla zamkniętego odcinka ul. Jana z Kolna wprowadzone zostaną objazdy poprzez ulice: Dubois – Parkowa – Malczewskiego – Matejki – pl. Hołdu Pruskiego – al. Żołnierza Polskiego - Trasa Zamkowa.

Przewidywany termin przywrócenia stałej organizacji ruchu: do godz.16 w sobotę 30 września.

(g)

Fot. Dariusz GORAJSKI 

 

 

Komentarze

Gość
Jaką ulicę można by tu jeszcze zamknąć w Szczecinie?
2017-09-29 11:02:02

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi