sobota, 25 listopada 2017.
Strona główna > Na Luzie > Policjanci mają chodzić do teatru

Policjanci mają chodzić do teatru

Policjanci mają chodzić do teatru
Data publikacji: 2017-04-20 15:56
Ostatnia aktualizacja: 2017-04-24 12:46
Wywietleń: 117 241984

W Tadżykistanie policjanci powinni regularnie uczęszczać na spektakle teatralne, aby w ten sposób "podnieść poziom kultury" – zaleciło MSW tego kraju.

– Niezależnie od stopnia każdy policjant powinien co najmniej raz w miesiącu pójść o teatru – powiedział agencji AFP rzecznik ministerstwa Umarion Emomali. Jak wyjaśnił, chodzenie do teatru ma "podnieść poziom kultury policjantów i zmniejszyć poczucie zmęczenia po codziennej trudnej i stresującej pracy". Dodał, że "policja, zarówno w stolicy, jak i w regionach zostanie poinformowana o najnowszych spektaklach".

Tadżykistan przywyka stopniowo do gigantomanii. Prezydent Emomali Rachmon, który stoi na czele państwa od 1992 roku, dwa lata temu polecił wznieść ogromny teatr za 100 mln dolarów, największy w Azji Środkowej. W 2012 roku w Tadżykistanie otwarto największą w regionie księgarnię, ale wkrótce władze poprosiły ludność, aby... wypełniła w niej półki. W 2011 roku w Dunszanbe postawiono najwyższy maszt flagowy na świecie – wysokości 165 m. Wisi na nim państwowa flaga Tadżykistanu o rozmiarach 30 na 60 metrów.

(pap)

Fot. arch.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi