wtorek, 15 października 2019.
Strona główna > Akcje Kuriera > Grupa Azoty > Uroczyste pożegnanie emerytów

Uroczyste pożegnanie emerytów

Uroczyste pożegnanie emerytów
Data publikacji: 2019-06-28 10:57
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-19 08:23
Wywietleń: 1195 399567

To była wyjątkowa uroczystość, podczas której serdecznie podziękowano za wieloletnią pracę w Grupie Azoty Police 43 byłym już pracownikom. To siódme takie pożegnanie członków załogi przechodzących na emeryturę, zainicjowane przez obecny zarząd spółki. Przedtem pożegnanie z pracownikami kończyło się jedynie… „obiegówką”.

Pracownicy to najważniejszy, jak podkreślał prezes Grupy Azoty dr Wojciech Wardacki, kapitał Spółki. Dlatego zarząd organizuje takie oficjalne pożegnania, aby osobiście podziękować pracownikom za trud i zaangażowanie. 

– Większość swojego życia spędziliście w zakładach, bo jeżeli się taki bilans zrobi, to jednoznacznie wynika, że więcej czasu spędziliście w miejscu pracy, niż ze swoimi bliskimi. To stwierdzenie, że miejsce pracy jest jak dom, znajduje potwierdzenie w rzeczywistości – powiedział prezes Wojciech Wardacki.

Wszyscy odchodzący na emeryturę to pracownicy Grupy Azoty Police oraz ze spółki Police Serwis z ponad dwudziesto, trzydziestoletnim, a nawet dłuższym stażem pracy w „Policach”. Ich wkład w działalność i rozwój zakładów jest oczywisty i za to, a także za długoletnią pracę, należą im się nie tylko podziękowania, ale także szacunek. Bo, jak podkreślił w trakcie spotkania prezes Wardacki, w pracy zdarzały się im różne, także trudne sytuacje.

Zakończenie pracy zawodowej nie musi być równoznaczne z bezczynnością i nudą. Dla żegnanych we wtorek ( 25 czerwca) emerytów przygotowano interesujące propozycje programów aktywizujących. Jednym z nich jest technologiczny program edukacyjny dla seniorów, który oferuje bogatą ofertę zajęć dydaktycznych i kulturalnych. Jest on realizowany pod nadzorem pracowników naukowych Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. Kolejną ofertą jest program pn. Ekspert Senior polegający na dzieleniu się przez emerytów swoją wiedzą z przyszłymi kadrami.

Warto podkreślić, że emeryci i renciści, dla których Spółka była ostatnim pracodawcą mogą korzystać z pomocy w ramach Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych.

Prezes Grupy Azoty dr Wojciech Wardacki dziękując emerytom za pracę zapewnił, że w dalszym ciągu „ bramy zakładu, firma i my wszyscy jesteśmy dla państwa otwarci”. Zaprosił ich także do zgłaszania wniosków i uwag (mailowo, telefonicznie i osobiście) dotyczących działalności „ Polic”, bo spojrzenie z boku jest bardziej wyczulone i chłodne oraz zapewnił, że zawsze z uwagą takie przemyślenia będą rozpatrzone. Dodał także, że niezwykle cenne jest przekazywanie doświadczenia i umiejętności nowym pracownikom i liczy na to, że emeryci chętnie się nimi podzielą ze swoimi następcami.

Komentarze

obieg
Smutne, że dopiero teraz docenia się pracowników, którzy są przecież fundamentem firmy, a przedtem była to jedynie obiegówka.
2019-07-19 06:59:25

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Chcą prawdziwej szkoły

Nekrologi

Sonda

Czy fotopułapki przy pojemnikach na śmieci to dobry sposób na wyegzekwowanie segregowania odpadów?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie