wtorek, 12 listopada 2019.
Strona główna > Akcje Kuriera > Krokusowa Rewolucja 2017 > Krokusy – no to fajnie!

Krokusy – no to fajnie!

Krokusy – no to fajnie!
Data publikacji: 2017-11-21 18:47
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-21 22:57
Wywietleń: 1726 302121

Byli już z nami w listopadzie na Bulwarze Piastowskim. Teraz my z nimi - na przyszkolnych trawnikach ul. Dunikowskiego. Mowa o uczniach Gimnazjum nr 9 oraz Liceum Ogólnokształcącego nr XVI, których dziełem jest kolejny kwiatowy dywan „Krokusowej rewolucji" - wielkiej społecznej akcji, jakiej patronuje nasz „Kurier".

Tym razem w roli krokusowych wolontariuszy wystąpili podopieczni Ryszarda Kurtyki, opiekuna miejscowego samorządu uczniowskiego oraz nauczyciela historii. Byli to głównie uczniowie gimnazjalnych klas II c i III a. Z krokusowym zadaniem specjalnym rozprawili się błyskawicznie.

- To bardzo fajna akcja, dzięki której całe miasto staje się bardziej kolorowe i wesołe. Bo rozkwita na wiosnę - komentowała Gabrysia Kluz z klasy III a.

- Sadzę krokusy pierwszy raz, ale pomysł bardzo mi się podoba - dodawała Alicja Kostrubiecz klasy II c. - Jesteśmy klasą sportową, więc lubimy wyzwania. Dlatego też jestem bardzo ciekawa, jaki osiągniemy wynik w tej „rewolucji".

Nie ma wątpliwości, że to będzie wygrana. Czyli piękniejszy Szczecin. Tym razem bowiem młodzi sportowcy pracowali nie dla pucharów, nagród i medali, ale dla osobistej satysfakcji: w szlachetnej akcji i dla dobra publicznego. Zdobywając bezcenne doświadczenie.

Uczniowie posadzili 750 krokusów, z puli 40 tysięcy przekazanej przez magistrat do dyspozycji wszystkich publicznych placówek oświatowych Szczecina - w tegorocznej edycji „Krokusowej rewolucji". Całość pod okiem Sylwiusza Mołodeckiego z „Zielonych Ogrodów".

* * *

Przypominamy: kto jeszcze chciałby się włączyć w nurt tej wielkiej społecznej akcji, ma czas tylko do końca listopada, aby zgłosić swój akces „Kurierowi". Czekamy na sygnały od szczecińskich społeczników: osób indywidualnych, wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych, zarządców nieruchomości, rad osiedlowych, placówek oświatowych i wychowawczych oraz firm. Na łamach „Kuriera" będziemy przedstawiali bohaterów tegorocznej wielkiej społecznej akcji, odwiedzali miejsca, w których zamierzają lub już posadzili kwiatowe dywany. Liczymy na zaproszenia od naszych Czytelników, przekazywane pod numer tel. 91-44-29-212 lub 216, a także mailowo: arleta.nalewajko@24kurier.pl oraz miroslaw.winconek@24kurier.pl.

(isz)

Fot. Sylwiusz Mołodecki

Krokusy – no to fajnie! Krokusy – no to fajnie! Krokusy – no to fajnie! Krokusy – no to fajnie!

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie