wtorek, 12 listopada 2019.
Strona główna > Akcje Kuriera > Krokusowa Rewolucja 2017 > Sadzą mali, sadzą duzi

Sadzą mali, sadzą duzi [GALERIA]

Sadzą mali, sadzą duzi
Data publikacji: 2017-11-12 18:43
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-13 17:19
Wywietleń: 1956 301009

Oto kilka najnowszych doniesień i relacji z kolejnych odsłon Krokusowej Rewolucji w Szczecinie. Nie ma praktycznie dnia w kalendarzu, by w związku z nią nic się nie działo.

W minione czwartkowe popołudnie do jej uczestników dołączyli uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego. Przed wyremontowaną dawną willą Grawitza przy al. Wojska Polskiego posadzili 1250 krokusowych cebulek.

- Część otrzymaliśmy z magistratu, resztę zakupili rodzice – mówiła Anna Tarnowska,  dyrektor szkoły. - Krokusy będą dopełnieniem naszego pięknie zrewitalizowanego ogrodu, na co pieniądze uzyskaliśmy z funduszy unijnych. Efekty będziemy podziwiać wiosną.

Krokusy pod sztandarami Kuriera Szczecińskiego i Krokusowej Rewolucji sadziła Blanka z klasy II B, która uczy się gry na fortepianie. - Poproszę rodziców, abyśmy wspólnie posadzili krokusy przy naszym domu - oznajmiła.

Z dużym zaangażowaniem pracowała także Klara z klasy IV, ucząca się gry na harfie i przygotowującą się do międzynarodowego konkursu w Limoges we Francji. - Sadzenie krokusów to fajna sprawa. W przyszłym roku też  tu będę – zapowiedziała.

***

W piątek przy ul. Zdrojowej 700 krokusów posadziły dzieci z przedszkola i żłobka Małe Omnibusy. Pod opieką Marty Jarosińskiej i Barbary Tomczak pracowały maluchy z grup Biedronek i Sówki. Najmłodszy uczestnik - Marcel - dopiero w przyszłym roku skończy dwa lata, ale zapałem przerastał starszych kolegów.

***

Natomiast w sobotnie południe Święto Niepodległości mieszkańcy SM Wiecha uczcili posadzeniem 2000 krokusowych cebulek. Jak zaznaczył Bohdan Doboszyński, mieszkaniec bloku przy ul. Dąbrowskiego, w taki sposób spędzają 11 listopada już trzeci raz. - Wiosną będziemy podziwiać efekty naszej pracy, a warto – stwierdził. Do akcji włączyli się goście Marek i Dorota Tatarynowicz. - Przyjechaliśmy ze Świebodzina. Chętnie pomagamy naszym przyjaciołom w tak pożyteczne akcji. Zabieramy ze Szczecina kilkaset krokusów. Posadzimy je w naszym mieście. Do sadzących dołączyła również  pani Andżelika z córką Agnieszką. - Mieszkamy po sąsiedzku, ale bierzemy udział w akcji już kolejny raz. Wiosną jest nam bardzo miło, gdy podziwiamy efekty wspólnej pracy.

(isz)

Fot. Sylwiusz Mołodecki

Sadzą mali, sadzą duzi Sadzą mali, sadzą duzi Sadzą mali, sadzą duzi Sadzą mali, sadzą duzi Sadzą mali, sadzą duzi Sadzą mali, sadzą duzi

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie