poniedziałek, 11 listopada 2019.
Strona główna > Akcje Kuriera > Krokusowa Rewolucja 2017 > Sobota z krokusami

Sobota z krokusami [GALERIA, FILM]

Sobota z krokusami
Data publikacji: 2017-10-28 15:17
Ostatnia aktualizacja: 2017-10-29 11:32
Wywietleń: 2148 298695

Za nami kolejna z tegorocznych odsłon Krokusowej rewolucji, społecznej inicjatywy sadzenia kwiatów wiosny z Kurierem Szczecińskim. Tym razem na nadodrzańskim bulwarze Piastowskim w Szczecinie. Sadzili duzi, sadzili mali. Sadzili całymi rodzinami. Najwytrwalsi i tym razem nie zawiedli. Mimo że aura nie rozpieszczała - silny wiatr i chłód - dzięki ich zaangażowaniu i dłoniom za kilka miesięcy wszyscy ujrzą to miejsce jeszcze piękniejszym, bardziej ukwieconym.

W pasie zieleńca między siedziskami przy wodzie i ścieżką rowerową, ciągnącego się wzdłuż tego odrzańskiego nabrzeża od mostu Długiego w kierunku estakady Trasy Zamkowej, dosadziliśmy 5000 cebule krokusów w kolorze żółtym, które ufundowały wspólnie nasza redakcja i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. 

We wspólnym upiększaniu Szczecina wspierali nas radośni i niezawodni wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii nr 1 przy ul. Przylesie w Zdunowie. Dwóch Adrianów, Dominik, Klaudiusz, Paweł, Dawid i Mikołaj stawili się z opiekunem Arturem Węgrzyńskim, który podkreślał, że od uczestnictwa w sadzeniu krokusowych cebul nie odwiódłby ich nawet ulewny deszcz. 

- Musiałyby chyba żaby spadać z nieba, żebyśmy nie przyjechali - żartował pan Artur. - Zawsze staramy się brać udział w akcjach i inicjatywach, które ubarwiają Szczecin. W najbliższych dniach szykujemy się także do kolejnego już sadzenia krokusów także w naszym najbliższym otoczeniu, na terenie ośrodka.

Byli obecni  Maria Myśliwiec, przewodnicząca Rady Osiedla Arkońskie-Niemierzyn, pomysłodawczyni przeniesienia krokusowych dywanów wzorem Jasnych Błoni w inne miejsca w mieście, oraz Sylwiusz Mołodecki z Zielonych Ogrodów, wtajemniczający zawsze zebranych w arkana sztuki sadzenia.

We wspólnym sadzeniu krokusów i tym razem wzorem poprzednich lat uczestniczyli z nami również - można by rzec - weterani "Krokusowej rewolucji", bo od samego początku. To uczniowie Gimnazjum nr 34, pod okiem opiekunki pani Natalii Kędzierskiej, której towarzyszyli córeczka Eliza i mąż Dawid, wykładowca wydziału matematyczno-fizycznego Uniwersytetu Szczecińskiego, jak również uczniowie klas gimnazjalnych i licealnych nowego - po reformie oświatowej - szczecińskiego iLO nr 16 wraz z Małgorzatą Iwin, opiekunką Szkolnego Klubu Wolontariusza oraz Ryszardem Kurtyką, opiekunem samorządu uczniowskiego. ©℗

(MIR)

Zdjęcia i film: Mirosław WINCONEK

 

 

Sobota z krokusami Sobota z krokusami Sobota z krokusami Sobota z krokusami Sobota z krokusami Sobota z krokusami Sobota z krokusami Sobota z krokusami Sobota z krokusami Sobota z krokusami Sobota z krokusami Sobota z krokusami Sobota z krokusami Sobota z krokusami Sobota z krokusami Sobota z krokusami Sobota z krokusami Sobota z krokusami Sobota z krokusami Sobota z krokusami Sobota z krokusami

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Nekrologi

kondolencje

Henryk Józwa

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie