wtorek, 15 października 2019.
Strona główna > Akcje Kuriera > Krokusowa Rewolucja 2018 > Krokusy na bulwarach

Krokusy na bulwarach [GALERIA]

Krokusy na bulwarach
Data publikacji: 2018-11-07 15:21
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-07 18:30
Wywietleń: 1794 359934

Blisko sześć tysięcy krokusowych cebul posadzonych zostało w środę na szczecińskich bulwarach. W tej odsłonie "Krokusowej Rewolucji" udział wzięli uczniowie XVI Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie.

To już trzeci raz kiedy kwiatowe cebule zasadzone zostały na szczecińskich bulwarach. Słoneczna, bezchmurna i ciepła pogoda sprzyjała pracy. Licealiści z nieukrywaną niecierpliwością wyczekiwali momentu, w którym będą mogli zacząć sadzić. To nie pierwszy raz kiedy szkoła pomaga - wzięła już udział w jednej z odsłon akcji w Ogrodzie Różanym, gdy do gleby trafiło aż 10 tysięcy szafranów.

- Wcześniej bardzo chciałam posadzić krokusy na skarpie na Wałach Chrobrego - mówi Maria Myśliwiec, pomysłodawczyni akcji. - Niestety tam nie mogły nam pomagać dzieci. W związku z tym wybraliśmy bulwary. Nie mogliśmy dostać odpowiedzi, kto jest zarządcą tego pasa zieleni. Stwierdziliśmy, że skoro to rewolucja, to po prostu zaprosiliśmy dzieci z Gimnazjum nr 39, posadziliśmy cebule i już.

Dzięki temu spontanicznemu i prawdziwie rewolucyjnemu zachowaniu na bulwarach oczy szczecinian od trzech lat cieszą szafranowe dywany. Wcześniej w sadzeniu cebul w tym miejscu pomagali uczniowie Gimnazjum nr 39 i 9. Szkoły zostały zlikwidowane i ta pierwsza przekształcona została w XVI Liceum Ogólnokształcące. Od tego momentu licealiści również z chęcią pomagają w społecznej akcji.

Stowarzyszenie Szczecin dla Pokoleń przekazało tysiąc krokusowych cebul w ramach Inicjatywy Lokalnej. Wsparli je Szczecińska Energetyka Cieplna - która zafundowała trzy tysiące cebul, firma CSL Internationale Spedition - zakupiła tysiąc cebul oraz Zielone Ogrody, które dorzuciły ich pół tysiąca.

(KaNa)

Na zdjęciu: Już trzeci raz kwiatowe cebule zasadzone zostały na szczecińskich bulwarach.

Fot. Dariusz GORAJSKI

Krokusy na bulwarach Krokusy na bulwarach Krokusy na bulwarach Krokusy na bulwarach Krokusy na bulwarach Krokusy na bulwarach Krokusy na bulwarach Krokusy na bulwarach Krokusy na bulwarach Krokusy na bulwarach

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Chcą prawdziwej szkoły

Nekrologi

Sonda

Czy fotopułapki przy pojemnikach na śmieci to dobry sposób na wyegzekwowanie segregowania odpadów?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie