wtorek, 25 czerwca 2019.
Strona główna > Akcje Kuriera > Krokusowa Rewolucja 2018 > Krokusy na Plantach

Krokusy na Plantach [GALERIA]

Krokusy na Plantach
Data publikacji: 2018-10-10 13:02
Ostatnia aktualizacja: 2018-10-30 13:32
Wywietleń: 820 355538

W ramach Krokusowej Rewolucji 20 tysięcy kwiatowych cebul zostało posadzonych na Plantach w Goleniowie. Wiosną rozkwitną pięknymi szafranowymi dywanami.

We wtorkowej (9 bm.) akcji udział wzięło ponad 200 uczestników. Wśród nich znaleźli się uczniowie Szkół Podstawowych nr 1,2,4 i 5 i dzieci z przedszkola nr 1. Wspierali ich pracownicy tamtejszego Urzędu Gminy i Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. Duża w tym zasługa burmistrza Roberta Krupowicza, który wysłał oficjalne zaproszenie do wspólnej pracy. Tak naprawdę okazała się ona miłym, aktywnym spędzeniem czasu.

- Miałem wątpliwości, czy da się to wykonać tylko siłami młodzieży i dzieci. Kto próbował sadzić cebulki na trawnikach miejskich, ten wie, że wymaga to sporego wysiłku – mówił Sylwiusz Mołodecki, propagator sadzenia krokusowych cebul. – Dzięki wspólnej pracy, w której pomagał burmistrz i jego zastępca, zadanie zostało wykonane w ciągu trzech godzin. To rekord, który trudno będzie pobić. Gratulacje.

To druga edycja Krokusowej Rewolucji w Goleniowie.

– Ostatnio sadziliśmy krokusy dwa lata temu. W tym roku ją powtórzyliśmy – mówiła Ewelina Małycha, organizatorka akcji w tym mieście. – Obecnie prowadzimy wiele inwestycji, w tym remont parku przy ulicy Szczecińskiej. Budujemy tam place zabaw, siłownię dla dorosłych, miniamfiteatr, nowe ciągi komunikacyjne, ławki i kosze. Stawiamy na bioróżnorodność edukacyjną w ogrodzie z mchu i paproci. Sadzimy dużą partię cebul, ponieważ wiosną przyniesie to spektakularny efekt.

Z zaangażowaniem pracował burmistrz Robert Krupowicz.

– Widać, że młodzi ludzie chętnie pracują wspólnie – zauważył. – Imponujące jest również ich zaangażowanie. Jestem zbudowany ich świadomością ekologiczną i tym, że zależy im na estetyce miasta.

Burmistrz przyznał, że to nie ostatnie słowa goleniowskiej Krokusowej Rewolucji. Miasto planuje wziąć udział w kolejnej edycji.

Natomiast w czwartek (11 października) o godz. 9 krokusy zostaną posadzone na rondzie Sybiraków na szczecińskim Niebuszewie przez pracowników firmy Perfekt. Zapraszamy do pomocy i udziału w akcji.

(KaNa)

Fot. Sylwiusz Mołodecki

Krokusy na Plantach Krokusy na Plantach Krokusy na Plantach Krokusy na Plantach Krokusy na Plantach Krokusy na Plantach Krokusy na Plantach Krokusy na Plantach Krokusy na Plantach

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
22
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Widoki z wielkiego koła

Nekrologi

Sonda

Czy w Szczecinie powinien powstać pomnik Piotra Zaremby – pierwszego prezydenta Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie