środa, 20 listopada 2019.
Strona główna > Akcje Kuriera > NA RYBY > Akademia Młodego Ichtiologa

Akademia Młodego Ichtiologa

Akademia Młodego Ichtiologa
Data publikacji: 2019-06-19 07:00
Wywietleń: 1222 397703

Pomysł powołania do życia Akademii pojawił się już kilka lat temu. Rodzice przychodzili do nas ze swoimi dziećmi, aby zaszczepić w nich  pasję do wędkowania czy do akwarystyki, powiedział mi profesor Adam Tański z Wydziału Nauk o Żywności i Rybactwa szczecińskiego ZUT.

- Aplikowaliśmy więc o pieniądze unijne. Zrobiliśmy to wspólnie z działem promocji uczelni oraz Okręgiem Polskiego Związku Wędkarskiego w Szczecinie. Dostaliśmy dofinansowanie i tak to się zaczęło. Projekt objął trzy panele. Życie w wodzie, akwarystykę oraz ochronę środowiska i rozród ryb. Przychodzą do nas dzieci i młodzież od sześciu do 16 lat. Wiedza, którą im przekazujemy wykracza poza ramy programowe szkół. Dysponujemy też na naszym wydziale sporą ilością specjalistycznego sprzętu. Mamy co pokazać. Dzieci i młodzież często pytają nas nie tylko o ryby, ale całe środowisko wodne, o ochronę przyrody, ale też o wędkowanie czy akwarystykę.

Podczas mojego pobytu w murach uczelni swoją wiedzę poszerzali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Policach. Co im się podobało? Między innymi to, że w morskich gąbkach można spotkać bakterie. Ciekawe było też posłuchać o rybach, które nie mają oczu, a radzą sobie w głębinach znakomicie.

- Obok wiedzy, po zajęciach takim bonusem dla wszystkich chętnych jest to, że każdy zainteresowany otrzymuję od nas małe akwaria wraz z wyposażeniem i pierwszymi rybami. Dzięki temu mogą już w domu kontynuować swoje obserwacje. Kto wie? Może za kilka lat rozpoczną na naszym wydziale naukę – dodaje profesor Adam Tański.

esox

Akademia Młodego Ichtiologa Akademia Młodego Ichtiologa Akademia Młodego Ichtiologa Akademia Młodego Ichtiologa Akademia Młodego Ichtiologa Akademia Młodego Ichtiologa Akademia Młodego Ichtiologa

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Nekrologi

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie