środa, 20 listopada 2019.
Strona główna > Akcje Kuriera > NA RYBY > Klubowe Mistrzostwa Polski Feeder Szczecin 2019

Klubowe Mistrzostwa Polski Feeder Szczecin 2019

Klubowe Mistrzostwa Polski Feeder Szczecin 2019
Data publikacji: 2019-05-29 23:59
Wywietleń: 1492 393885

Pięćdziesięciu jeden zawodników tworzących trzyosobowe teamy wzięło udział w mistrzostwach rozgrywanych na szczecińskiej Wyspie Puckiej. Co warte odnotowania – były to pierwsze w historii takie klubowe zmagania w wędkarstwie gruntowym. Wszystko rozpoczęło się od czwartkowego treningu. Właściwe trzy tury odbyły się natomiast w ostatni piątek, sobotę i niedzielę, czyli między 24 a 26 maja.

Już od początku punktowego łowienia okazało się, że ryb w Odrze nie brakuje. Woda oczywiście nie wszystkich obdarzyła równo, napiszę więc tylko tyle, że wszystkich zważonych ryb było niemal 750 kilogramów.

Łowisko Kamienie chwalili nie tylko zawodnicy, ale też sędzia główny Artur Kalinowski, który w rozmowie ze mną przyznał, że organizacja mistrzostw była na światowym poziomie. Podobnie wyglądała jego ocena pracujących przez cztery dni sędziów.

Pierwszym klubowym Mistrzem Polski został zespół Flagman Natura Fisching z Okręgu PZW w Opolu. W jego składzie wędkowali Mateusz Przebięda, Łukasz Gierak i Michał Dziopak. Na drugim miejscu uplasował się Neptun Gdańsk – Team Genlog, a na trzecim VDE-Robinson Feeder Team. Klubowi z naszego Okręgu PZW Markus Gryfino zabrakło zaledwie 5 punktów do podium.

Taka impreza nie mogła się obyć bez sponsorów. Głównym była firma Flagman. Sponsorem specjalnym Spółka z o.o. Genlog Europe, a firma Poland Fishig ufundowała nagrody wszystkim uczestnikom zmagań. Patronat honorowy nad pierwszymi Klubowymi Mistrzostwami Polski Feeder Szczecin 2019 trzymał marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

Ogólnopolskie emocje za nami. W najbliższą sobotę, 1 czerwca, w szranki staną najmłodsi. Organizatorzy czekają na dzieci i ich opiekunów już od godziny ósmej, kiedy rozpocznie się rejestracja zawodników.

esox

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Nekrologi

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie