środa, 16 października 2019.
Strona główna > Akcje Kuriera > NA RYBY > Szczupaki, szczupaki…

Szczupaki, szczupaki…

Szczupaki, szczupaki…
Data publikacji: 2019-05-01 07:00
Wywietleń: 1704 388368

Tym razem jednocześnie aż w trzech aspektach. Zatem po kolei. W wodach, gdzie gospodaruje nasz Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego, zakończył się już sezon na sztuczne tarło szczupaków. Ikrę pobieraliśmy z ryb jeziorowych i z tych z Odry. Pracy było sporo. Ostatnie tarlaki pobraliśmy z jeziora Morzycko i tam pod koniec kwietnia zakończyliśmy nasze działania.

Warto pamiętać, że tarło odbywa się na żywej rybie i ta za każdym razem wracała do wody. Cała zapłodniona ikra trafiła na naszą goleniowską wylęgarnię – powiedział mi ichtiolog Okręgu Łukasz Potkański. Pogoda sprzyjała, było ciepło i pierwsza ikra esoxów zdążyła dojrzeć. Narybek pojechał więc na zarybienia.

W pierwszej kolejności wyjechał wylęg, a w następnej już wylęg żerujący. W sumie udało się pozyskać około siedmiu i pół miliona sztuk ziaren ikry, z czego materiału zarybieniowego będzie ponad sześć milionów. To oczywiście kolejne pokolenia tych popularnych wśród kolegów ryb. Dla wielu z nas dzień 1 maja oznacza rozpoczęcie sezonu wędkarskiego. Oczywiście nie dla wszystkich, bo tak naprawdę sezon trwa cały rok. W tym nie udały się właściwie tylko wyprawy na lód. No ale… Jako się rzekło, rozpoczynamy sezon na drapieżniki. Czy pierwsze majowe spotkania sam na sam z rybą będą satysfakcjonujące? Wydaje się, że tak. Szczupaki są już nie tylko po sztucznym tarle. Same też się wytarły i zdążyły chwilę odpocząć. Teraz wszystko zależy od nas. Od farta, wybranego miejsca, przynęty i sposobu łowienia. Można tylko przypuszczać, że ryba będzie żerowała dość aktywnie. Czy to się potwierdzi? Zobaczymy.

esox

Szczupaki, szczupaki… Szczupaki, szczupaki… Szczupaki, szczupaki… Szczupaki, szczupaki… Szczupaki, szczupaki… Szczupaki, szczupaki… Szczupaki, szczupaki…

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Chcą prawdziwej szkoły

Nekrologi

Sonda

Gdzie w Szczecinie powinien stanąć pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie