sobota, 25 maja 2019.
Strona główna > Akcje Kuriera > NA RYBY > Zmieniamy się na lepsze

Zmieniamy się na lepsze

Zmieniamy się na lepsze
Data publikacji: 2018-11-21 07:00
Ostatnia aktualizacja: 2019-02-12 17:02
Wywietleń: 979 362294

Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Szczecinie coraz głębiej sięga po pieniądze unijne. W ostatnich latach wiele rzeczy zmieniło się nie do poznania.

- Mamy więcej dostępnych wód i więcej wędkarzy - powiedział mi prezes okręgu Grzegorz Rogalewicz. - Jeszcze w 2002 roku dzierżawiliśmy nieco ponad 2500 hektarów wód, a teraz mamy ich już ponad 5700. Dzięki unijnemu dofinansowaniu zrealizowany został Projekt „Łowisko Sicina”. Zbudowaliśmy łowisko, na którym gościliśmy już wędkarskie zawody klasy ogólnopolskiej. Aby pilnować naszych wód przed kłusownikami i dbać o ochronę wartości przyrodniczej okolic jezior i rzek , społeczne straże rybackie dostały między innymi nowe samochody terenowe, pontony z silnikami i noktowizory. Tylko w tym roku rozpoczęliśmy realizację 10 projektów z dofinansowaniem unijnym. Przy współpracy z Lokalną Grupą Rozwoju WIR i Lokalną Grupą Działania Pomorze Zachodnie dokupiliśmy kolejne samochody i sprzęt dla Straży Rybackiej. Umowy na realizacje tych zadań podpisaliśmy z marszałkiem naszego województwa. Korzystając z Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” otrzymaliśmy dopłaty dla naszego ośrodka w Goleniowie oraz obiektów stawowych Sicina i Połchowo. Z tego samego unijnego programu konsekwentnie podnosimy funkcjonalność stawów hodowlanych. Budujemy nad Jeziorem Stara Dobrzyca pomosty. Nawiązaliśmy współpracę z Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym w Szczecinie. Niewątpliwie największym naszym projektem jest odbudowa wodnej różnorodności biologicznej w naszych wodach. Koniecznością jest zatem budowa nowoczesnej wylęgarni ryb z zamkniętym systemem minimalizującym zużycie wody. Wartość zrealizowanych już i rozpoczynanych projektów przekracza 14 i pół miliona, a unijne dofinansowanie 6 milionów 300 tysięcy. Zmieniamy się na lepsze. Dla wędkarzy i dla środowiska.

esox

Zmieniamy się na lepsze Zmieniamy się na lepsze Zmieniamy się na lepsze Zmieniamy się na lepsze Zmieniamy się na lepsze Zmieniamy się na lepsze Zmieniamy się na lepsze

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny
Wielkie gotowanie nad Odrą
Teatralny przemarsz
Poprzedni Następny

Sonda

Czy będziesz głosować w wyborach do europarlamentu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie