czwartek, 22 sierpnia 2019.
Strona główna > Akcje Kuriera > Twój Dzielnicowy > Plebiscyt na najlepszego dzielnicowego rozstrzygnięty

Plebiscyt na najlepszego dzielnicowego rozstrzygnięty [GALERIA]

Plebiscyt na najlepszego dzielnicowego rozstrzygnięty
Data publikacji: 2018-12-20 16:41
Ostatnia aktualizacja: 2018-12-21 11:41
Wywietleń: 1699 368053

Po ubiegłorocznym triumfie młodszy aspirant Grzegorz Hnat z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu po raz kolejny został zwycięzcą plebiscytu na najlepszego dzielnicowego województwa zachodniopomorskiego.

Rywalizacja odbywała się pod hasłem „Dzielnicowy bliżej nas. Współpraca Policji z mieszkańcami województwa zachodniopomorskiego”. Nagrody wręczono w czwartek (20 grudnia) w sali konferencyjnej Wyższej Szkoły Humanistycznej Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Szczecinie podczas konferencji pt. "Podsumowanie Projektów Razem Bezpieczniej".

Drugie miejsce zajął sierż. szt. Damian Siciarek z Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim, natomiast trzecie - mł. asp. Krzysztof Pacholski z Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim.

- Policjant dzielnicowy pełniąc na co dzień służbę w swoim regionie, kontaktuje się z mieszkańcami, odpowiada na ich problemy często wykraczając poza kompetencje Policji, informując gdzie należy szukać pomocy, do kogo się zwrócić. I za to Polacy ich doceniają - mówiła podinsp. Marzena Maćkowiak-Pluta z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie

Komendant wojewódzki policji w Szczecinie nadinsp. Jacek Cegieła poinformował, że według ostatnich notowań CBOS 74 proc. osób badanych stwierdziło, że ma zaufanie do polskiej Policji, 86 proc. uważa, że Polska jest krajem, w którym żyje się bezpiecznie, natomiast 93 proc. przyznaje, że ich miejsce zamieszkania i okolice są bezpieczne.

- Z perspektywy własnych doświadczeń, jestem przekonany, że ta ocena jest jak najbardziej wiarygodna - podkreślał Cegieła. - Uważam, że to polska policja przyczyniła się do takich notowań. - Jednym z naszych priorytetów jest uspołecznianie działań policji, zbliżanie się do społeczeństwa, stąd pracujemy m.in. w zakresie odtwarzania posterunków.

Na kolejnych miejscach uplasowali się dzielnicowi: mł. asp. Wojciech Baran z KMP w Szczecinie (miejsce 4); asp. Krzysztof Sitnik z KPP w Kołobrzegu (5); sierż. szt. Roman Rubak z KPP w Wałczu (6); sierż. sztab. Radosław Szefner KPP w Szczecinku (7); sierż. szt. Daniel Gałka z KPP w Goleniowie (8); asp.szt. Dariusz Marjański z KPP w Kamieniu Pom. (9); asp. Łukasz Więckowski z KPP w Stargardzie (10).

To czytelnicy „Kuriera Szczecińskiego" za pośrednictwem SMS wybrali najpopularniejszych policjantów – dzielnicowych z poszczególnych komend miejskich i powiatowych policji w regionie oraz jednostek im podległych. W plebiscycie, który trwał od 5 do 30 listopada wystartowało ponad 382 dzielnicowych z całego garnizonu. Przez miesiąc oddano na nich ponad 6 tys. głosów.

Zdobywca pierwszego miejsca został nagrodzony statuetką oraz dyplomem. Laureat plebiscytu otrzymał również dodatkową nagrodę – voucher na 7-dniowy pobyt z wyżywieniem i zabiegami w uzdrowisku Połczyn-Zdrój. Fundatorem nagrody był „Kurier Szczeciński”.

Dodajmy, że głównym celem projektu jest wspieranie działań lokalnych służb dążących do wzrostu poczucia bezpieczeństwa obywateli, kreowanie pozytywnego wizerunku policji oraz przekazanie możliwości wsparcia i pomocy, jakiej dzielnicowy może udzielić mieszkańcom swojego rejonu.

Kamil KRUKOWSKI

Na zdjęciu: Zwycięzca odbiera gratulacje od Andrzeja Łapkiewicza, zastępcy redaktora naczelnego „Kuriera Szczecińskiego"

Fot. Dariusz GORAJSKI

 

 

Plebiscyt na najlepszego dzielnicowego rozstrzygnięty Plebiscyt na najlepszego dzielnicowego rozstrzygnięty Plebiscyt na najlepszego dzielnicowego rozstrzygnięty Plebiscyt na najlepszego dzielnicowego rozstrzygnięty Plebiscyt na najlepszego dzielnicowego rozstrzygnięty Plebiscyt na najlepszego dzielnicowego rozstrzygnięty Plebiscyt na najlepszego dzielnicowego rozstrzygnięty Plebiscyt na najlepszego dzielnicowego rozstrzygnięty Plebiscyt na najlepszego dzielnicowego rozstrzygnięty Plebiscyt na najlepszego dzielnicowego rozstrzygnięty Plebiscyt na najlepszego dzielnicowego rozstrzygnięty Plebiscyt na najlepszego dzielnicowego rozstrzygnięty Plebiscyt na najlepszego dzielnicowego rozstrzygnięty Plebiscyt na najlepszego dzielnicowego rozstrzygnięty Plebiscyt na najlepszego dzielnicowego rozstrzygnięty

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zawieszanie i zdejmowanie baneru z siedziby PiS

Nekrologi

Sonda

Czy trasy alternatywne pozwalają szybciej dojechać nad morze?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie