środa, 21 sierpnia 2019.
Strona główna > Akcje Kuriera > Weź mnie Kurierem do domu > Bronka wciąż w schronisku

Bronka wciąż w schronisku

Bronka wciąż w schronisku
Data publikacji: 2019-01-30 09:37
Ostatnia aktualizacja: 2019-02-09 09:51
Wywietleń: 1222 373609

Siedem lat w domu, a przed świętami… na ulicę. Taka jest historia Bronki, która na krótkich nóżkach od tygodni przemierza schroniskowy wybieg: od kraty do kraty.

To rezydentka o numerze 890/18. Smutna, mała i gruba. O urodzie dyskretnej i pospolitym szarym umaszczeniu. Przeciętna tak, że niemal niewidoczna dla odwiedzających schronisko w poszukiwaniu domowego pupila.

- Została oznakowana przy pomocy mikroczipa. Ale poprzedni opiekun o nią nie pytał, nie szukał. Brak z nim jakiegokolwiek kontaktu - opowiadają Bronki obecni, schroniskowi opiekunowie. - Jest z nami od końca listopada ubiegłego roku. Znaleziona na ulicy. Nie wiadomo, co tak naprawdę jej się przytrafiło. Bo sprawia wrażenie, że jednak była kochana. Świadczy o tym jej pogodne usposobienie, ufność, serdeczność i to, jak lgnie do każdego człowieka.  

Bronka jest delikatna i towarzyska. Z innymi psami żyje w zgodzie. Za ludźmi wodzi tęsknym smutnym wzrokiem. Będzie niekłopotliwym rodzinnym psiakiem. Z racji wieku i tuszy potrzebuje ruchu: spokojnych spacerów, bo - jak widać - nie jest typem maratończyka.

- Może nie jest psem wystawowym, ale ma to, co najważniejsze: cudowny charakter. Będzie najlepszą przyjaciółką, wierną powierniczką radości i smutków, członkiem rodziny, co innych nie osądza - przekonują Bronki schroniskowi opiekunowie. - Spójrz na nią. Dostrzeż bratnią duszę. Daj jej i sobie szansę: na lepszy los, na szczęście!

Kto chciałby tę szarą pulchną „pchełkę" (890/18) lub jakąkolwiek inną, równie samotną i złaknioną uczucia, psinę przyjąć do rodziny - otworzyć przed nią dom i serce - jest proszony o kontakt ze szczecińskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt: al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91-487-02-81, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele (oprócz Świąt) w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30. Uwaga: na nowych przyjaciół w schronisku czeka również 17. słodkich kociaków.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, miesiącami, a nawet latami. ©℗

(an)

Fot. Schronisko

Bronka wciąż w schronisku

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zawieszanie i zdejmowanie baneru z siedziby PiS

Nekrologi

Sonda

Czy trasy alternatywne pozwalają szybciej dojechać nad morze?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie