środa, 21 sierpnia 2019.
Strona główna > Akcje Kuriera > Weź mnie Kurierem do domu > Frycek, czyli krasnal czekający na dom i rodzinę

Frycek, czyli krasnal czekający na dom i rodzinę

Frycek, czyli krasnal czekający na dom i rodzinę
Data publikacji: 2019-03-13 13:57
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-02 00:08
Wywietleń: 988 380144

Wystarczy mu ciepły kąt, pełna miska i odrobina czułości, zaprawiona przyjaźnią i życzliwością. To chyba niewiele, jak na psa o gabarytach damskiej „listonoszki". A jednak… Frycek nie ma szczęścia.

Frycek trafił do schroniska jeszcze we wrześniu ub. roku: drobne czarne drżące ze strachu ciałko o posiwiałym pyszczku. Został dowieziony przez pogotowie interwencyjne z ul. Zakopiańskiej. Wydawało się, że się zagubił maluch w wielkim mieście. Tym bardziej, gdy sprawdzono, że jest oznakowany przy pomocy mikroczipa. Niestety… Nikt Frycka nie szukał, nie dzwonił, o niego nie pytał. Anonse do ostatniego właściciela pozostały bez odzewu.

- Frycek w schronisku spędził już siedem miesięcy. Jak na siedmioletniego psa to naprawdę dużo za dużo. W tym czasie dom mu się przytrafił tylko na chwilę. Stracił go, bo nie został zaakceptowany przez starszego psiego domownika. Dlatego znów za pośrednictwem „Kuriera" prosimy o zainteresowanie się losem naszego małego podopiecznego. Przypominając, że…„adoptując psa nie zmienisz całego świata, ale świat bardzo się zmieni dla tego jednego". Te słowa nadziei w realiach naszej placówki bodaj najlepiej pasują właśnie do Frycka - twierdzą jego obecni, schroniskowi opiekunowie.

Frycek jest niekłopotliwym psem. Doskonale zna zasady domowego życia. Chętnie uczestniczy w zabawach i z radością wyrusza na każdy spacer. Reaguje na wołanie i wykonuje komendy. Jest zdrowy, w świetnej kondycji i wykastrowany. Gotowy do adopcji: na już i na zawsze.

- Sympatyczny i żywiołowy z niego psiak. Czule odnosi się do ludzi. Szybko buduje z nimi silną więź - o małym Frycku opowiadają jego schroniskowi opiekunowie. - To wulkan pozytywnej energii. Jesteśmy pewni, że ten mały czarny krasnalek w przyjaznym domu stworzy niepowtarzalną atmosferę. Na pewno sprawi wiele radości swojej nowej rodzinie.

Frycek to słodziak: kogo polubi, od tego wymaga przytulania i głasków. Po jego oczach widać, jak mu doskwierają realia przytuliska.

Kto chciałby przygarnąć tego malucha (119/19) - lub jakąkolwiek inną psinę czy kocinę - jest proszony o kontakt ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie: al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91 487 02 81, fax +48 91 487 66 46, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele (oprócz świąt), w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

Fot. Schronisko/Wolontariat

Frycek, czyli krasnal czekający na dom i rodzinę Frycek, czyli krasnal czekający na dom i rodzinę Frycek, czyli krasnal czekający na dom i rodzinę Frycek, czyli krasnal czekający na dom i rodzinę

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zawieszanie i zdejmowanie baneru z siedziby PiS

Nekrologi

Sonda

Czy trasy alternatywne pozwalają szybciej dojechać nad morze?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie