środa, 21 sierpnia 2019.
Strona główna > Akcje Kuriera > Weź mnie Kurierem do domu > Nastrojowa Mela

Nastrojowa Mela [FILM]

Nastrojowa Mela
Data publikacji: 2019-03-07 08:44
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-02 00:08
Wywietleń: 954 379154

Jest kwintesencją gatunku słynącego z tego, że chadza własnymi drogami. Z temperamentem Jej Wysokości, która nie wszystkich obdarza uwagą, względami i zaufaniem. Na jej - Meli - szacunek trzeba zapracować. I warto!

Mela się pręży jak tygryska. Ma pręgowane futro, brązowy nos i hipnotyzujące zielone oczy. Patrzy nimi na ludzi, jak na poddanych. Jednych obdarzając miłością od pierwszego wejrzenia, innych... traktując pazurem.

- Ma trzy lata. W schronisku jest od sierpnia ubiegłego roku. Źle znosi jego realia, bo nie toleruje obecności innych kotów. Przy nich się robi nerwowa, wpada w złość - opowiadają Meli schroniskowi opiekunowie. - Gwałtowny ruch, dźwięk, gest szybko wyprowadzają ją z równowagi. O czym ostrzega głośno sycząc, warcząc i parskając. Nieposłusznych potrafi łapą ustawić do pionu. Potrzebuje opiekuna doświadczonego i cierpliwego w kontaktach z kotami. Domu bez dzieci i zwierząt. Dobrze czułaby się mogąc wychodzić na zewnątrz, ale tylko po odpowiednio długiej socjalizacji, w bezpiecznej okolicy, z możliwością powrotu o każdej porze.

Dla zaufanych Mela jest przytulaskiem, który głośno mrucząc dosłownie klei się do dłoni. Uwielbia smakołyki. Przybiega na zawołanie. W spokojnej domowej atmosferze będzie najsłodszym i najbardziej oddanym przyjacielem. W tej tygrysce drzemie wielki potencjał, który wciąż czeka na odkrycie. Tak jak Mela czeka w schronisku na swojego dobrego człowieka.

Kto chciałby nastrojową Melę (7K/19) lub jakąkolwiek inną kocinę czy psinę przygarnąć, przyjąć do rodziny, jest proszony o kontakt ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie: al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91 487 02 81, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele (oprócz świąt) w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30. 

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami.

(an)

Fot. i film: Schronisko/Wolontariat

Nastrojowa Mela Nastrojowa Mela

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zawieszanie i zdejmowanie baneru z siedziby PiS

Nekrologi

Sonda

Czy trasy alternatywne pozwalają szybciej dojechać nad morze?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie