środa, 26 czerwca 2019.
Strona główna > Akcje Kuriera > Weź mnie Kurierem do domu > Pingwinek zwany Jaskier

Pingwinek zwany Jaskier

Pingwinek zwany Jaskier
Data publikacji: 2019-01-05 08:47
Ostatnia aktualizacja: 2019-02-09 09:51
Wywietleń: 1354 369377

Kiedyś miał rodzinę i dom. Nie wiadomo, co złego się stało, że wszystko to stracił. Do schroniska trafił z centrum Szczecina już poważnie chory. Teraz wreszcie jest w pełni sił i zdrowia, więc... może stać się czyimś wielkim szczęściem.

Jego Wysokość Kot jest ostrożny. Nie okazuje zainteresowanie ani byle czym, ani tym bardziej byle kim. Zwierzęcych kumpli w niedoli traktuje niczym powietrze. Dla niego liczy się przede wszystkim człowiek.

- To kot, o jakim zwykło się mawiać do rany przyłóż. Ma około pięciu lat. Widać, że domowy, proludzki. Niestety, od kiedy we wrześniu trafił pod opiekę schroniska nikt go nie szukał, nawet o niego nie zapytał - opowiadają Jaskra schroniskowi opiekunowie. 

Jaskier jest w typie "pingwinka". Z charakterystycznym białym krawatem i takąż łątką przy nosie. Po dawnym zapaleniu płuc już śladu nie ma. Ten wspaniały zdrowy kocur chętnie ociepliłby czyjeś domowe zacisze.

Kto chciałby Jaskra (298K/18) lub jakąkolwiek inną kocinę czy psinę skrzywdzoną przez los i ludzi przygarnąć, przed nią otworzyć dom i serce, jest proszony o kontakt ze szczecińskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt: al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91 487 02 81, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele (oprócz świąt) w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu”. Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

Na zdjęciu: Jaskrowi jest potrzebny dom na teraz i na zawsze - rodzina, która okaże mu serce i da poczucie bezpieczeństwa.
Fot. Schronisko

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
31
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Widoki z wielkiego koła

Nekrologi

Sonda

Czy w Szczecinie powinien powstać pomnik Piotra Zaremby – pierwszego prezydenta Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie