środa, 20 listopada 2019.
Strona główna > Akcje Kuriera > Weź mnie Kurierem do domu > Poczciwy stary Bleki

Poczciwy stary Bleki

Poczciwy stary Bleki
Data publikacji: 2019-06-22 14:45
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-02 00:08
Wywietleń: 1294 397687

„Prosimy, nie spoglądajcie mu w metrykę. Sercem popatrzcie na tę psinę. Spójrzcie w jego smutne oczy. Dostrzeżcie, że zasługuje na nowy dom, na najlepszy" - schroniskowi opiekunowie nie ustają w staraniach, aby Blekiemu znaleźć nową rodzinę.

Przez dwanaście lat był kochany i rozpieszczany. Gdy śmierć odebrała mu opiekuna, wraz z nim stracił dom i rodzinę, całe dotychczasowe życie. Ostatni rok był dla Blekiego koszmarem bezdomności. Jaki dzielnie znosił jako schroniskowy rezydent o numerze 429/18.

- Nie znalazł nowego domu, bo ludzie patrzyli na jego posiwiały pysio i metrykę. Nie zjawił się nikt, kto zechciałby mu poświęcić więcej niż chwilę i dostrzec w Blekim wspaniałego kudłatego kompana, w którym drzemią pokłady dobrej energii i sympatii - przekonują Blekiego schroniskowi opiekunowie. - Nie poddał się smutkowi i emanuje pełnym pozytywem! Jak tylko się pojawił w schronisku, ujął wszystkich za serce: ciekawością świata i przyjaznym nastawieniem do wszystkich i wszystkiego wokół. Jak na jedynaka przystało, został odrobinę nadto rozpieszczony. Bywa więc humorzasty. Najważniejsze jednak, że jest pogodnym kompanem do spacerów i zabawy.

Ma już nieco słabszy słuch z powodu nawracającego zapalenia uszu - stąd ich codzienna higiena jest bardzo ważna. Ale to drobiazg, gdy wziąć pod uwagę, że Bleki to dziarski kudłacz, łasy na przysmaki i głaski, sympatycznie odnoszący się do innych psów. Nie sprawia kłopotu. Doskonale zna zasady życia w domu.

Bleki już raz gościł w naszej „kurierowej" rubryce. Zatem raz jeszcze powtarzamy: „Jeśli adoptujesz Blekusia, to nie tylko odmienisz jego życie, wypełniając mu pustkę po śmierci dawnego opiekuna. Ale również zyskasz pogodnego i wiernego kompana".

- Zapraszamy na spacer zapoznawczy z tym uroczym kudłaczem. Niech podbije wasze serca, jak to uczynił z naszymi - zachęcają schroniskowi opiekunowie Blekiego.

Kto chciałby jego świat odmienić na już, na zawsze i na dobre - przyjąć do rodziny - jest proszony o kontakt ze szczecińskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt: al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91 487 02 81, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele (oprócz świąt), w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30. Uwaga: na nowe domy - oprócz tego czarnego przystojniaka - czeka jeszcze blisko setka bezdomnych psiaków i kociaków.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

Fot. Schronisko/Wolontariat

 

Poczciwy stary Bleki Poczciwy stary Bleki

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Nekrologi

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie