wtorek, 20 sierpnia 2019.
Strona główna > Akcje Kuriera > Weź mnie Kurierem do domu > Pomyśl o Belli

Pomyśl o Belli

Pomyśl o Belli
Data publikacji: 2018-10-14 14:13
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-19 23:57
Wywietleń: 1483 356315

Jest piękna i delikatna. Ale boi się gwałtownych ruchów i jest płochliwa. W schroniskowych warunkach się nie odnajduje. Dlatego potrzebny jej dom z prawdziwego zdarzenia i rodzina, która zdoła jej lęki oswoić.

Bella ma hipnotyzująca zielone oczy. Jest drobna, delikatna i łaknie spokoju. Brani swej niezależności. Dlatego nie zabiega o przytulanki i głaski, a na nachalne próby zaprzyjaźnienia reaguje ucieczką.

- Nie wiemy, jak żyła przed schroniskiem. Można się tylko domyślać, że w wieku, w którym powinna się asymilować z ludźmi, dobrego kontaktu z człowiekiem jej zabrakło. Dlatego boi się gwałtownych ruchów. Nie zabiega o niczyją uwagę. Nie szuka sobie miejsca w bliskości. Ale… z doświadczenia wiemy, że nawet takie - z pozoru niedotykalskie - koty w końcu znajdują swoje anioły i odjeżdżają z nimi do nowych kochających rodzin i domów - mówią Belli schroniskowi opiekunowie.

Bella na wolności już się nie odnajdzie. Natomiast w schronisku sprawia wrażenie zagubionej i smutnej. Bardzo potrzebuje spokoju i poczucia bezpieczeństwa. Takiego, jaki jej może dać tylko kochający, wyrozumiały i cierpliwy człowiek.

- Początki w nowym domu mogą być trudne. Bo Bella z pewnością będzie potrzebowała czasu, by znów zaufać. W schronisku nawiązała bardzo fajną więź z jednym ze starszych kotów: trąca go główką, przytula się i ociera, trzyma blisko. Co pozwala przypuszczać, że mogłaby zamieszkać w domu, gdzie jest już jeden kot i potrzebuje towarzystwa. Jeszcze lepiej, gdyby zdarzył się cud i ktoś otworzyłby dom i serce dla szczęścia w dwupaku, czyli Belli i jej towarzysza niedoli - przyznają kociaków schroniskowi opiekunowie.

Bella to schroniskowy numer 58K/18: wysterylizowana i zaszczepiona. Ale przede wszystkim to kotka w potrzebie, która zasługuje na lepszy los niż ten, którego do tej pory doświadczała. Kto zechciałby się podjąć wyzwania i przyjął niezwykłą Bellę do rodziny, jest proszony o kontakt ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie: al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91 487 02 81, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele (oprócz świąt), w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami.

(an)

Na zdjęciu: Bella jest piękna, ale na widok człowieka nie mruczy. Poza schroniskiem nie zna żadnego przyjaznego domu. Już nie wróci na wolność, bo nie zdołałaby sama o siebie zadbać.

Fot. Schronisko/ Wolontariat

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zawieszanie i zdejmowanie baneru z siedziby PiS

Nekrologi

Sonda

Czy trasy alternatywne pozwalają szybciej dojechać nad morze?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie