środa, 16 października 2019.
Strona główna > Akcje Kuriera > Weź mnie Kurierem do domu > Rex, czyli dwa lata za kratami

Rex, czyli dwa lata za kratami

Rex, czyli dwa lata za kratami
Data publikacji: 2019-02-03 11:55
Ostatnia aktualizacja: 2019-02-22 13:07
Wywietleń: 1532 374480

Ma ponad osiem lat, a zachowuje niczym szczeniak: energiczny, sprytny, uparty. To na wybiegu, bo za kratami boksu… oczy mu łzawią. Już drugi rok odsiaduje wyrok nie za własne winy. Rudy pies o numerze 1045/17.

Wabi się Rex. Do schroniska został dowieziony z ul. Mariackiej. Miał pod skórę wszczepiony czip z danymi właściciela. Wydawało się więc, że po zagubionego przyjaciela wkrótce się zgłosi. Niestety. Nikt Reksa nie szukał, o niego nie pytał. Wszelkie próby skontaktowania się z jego dawnym opiekunem zawiodły. Od 7 grudnia 2017 r. Rex jest więc rezydentem schroniskowego boksu III.

- Bardzo się stara skupić na sobie uwagę. Szybko nawiązuje kontakt z człowiekiem. Emanuje pozytywną energią i zachęca do wspólnej zabawy. Ma charakter niezależnego indywidualisty, który lubi postawić na swoim. Jasno daje do zrozumienia, czego chce od opiekuna. Dlatego potrzebuje doświadczonego, z którym nawiąże partnerskie relacje i jaki oprze się Reksa dominacyjnym zapędom - o rudym przyjacielu opowiadają jego schroniskowi opiekunowie. - Jest typem sportowca. Dlatego świetnie sprawdziłby się w rodzinie aktywnie spędzającej czas, najlepiej ze starszymi dziećmi. Wobec innych psów zachowuje neutralność. Jednak na smyczy, zmienia się w strażnika swego opiekuna: wobec innych zwierząt skorego do zaczepki. W przypadku Rexa potwierdza się powiedzenie: jaki kolor, taki temperament.

Rex jest ciekawy świata i ludzi. Poza tym ma wielką słabość do smakołyków. To nimi najłatwiej podbić jego samotne psie serce. To indywidualista i wielki wrażliwiec. Dlatego potrzebuje cierpliwego i wyrozumiałego opiekuna, z którym mógłby się związać na dobre i na zawsze.

Jest uroczy i za ludźmi wodzi tęsknym wzrokiem. Kto chciałby tego wyjątkowego chłopaka (1045/17) - lub jakąkolwiek inną równie samotną i złaknioną przyjaźni psinę czy kocinę - przyjąć do rodziny, jest proszony o kontakt ze szczecińskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt: al. Wojska Polskiego 247, - tel. +48 91-487-02-81, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele - oprócz świąt - w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

Fot. Schronisko

Rex, czyli dwa lata za kratami Rex, czyli dwa lata za kratami

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Chcą prawdziwej szkoły

Nekrologi

Sonda

Gdzie w Szczecinie powinien stanąć pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie