środa, 16 października 2019.
Strona główna > Akcje Kuriera > Weź mnie Kurierem do domu > Smutny Czarli

Smutny Czarli

Smutny Czarli
Data publikacji: 2019-06-18 00:50
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-02 00:08
Wywietleń: 1491 397686

„W grupie psów trzyma się na uboczu. Nie widać go w boksie. Nie prosi o uwagę. Nie szczeka na odwiedzających. Tylko ukradkiem zerka zza budy" - taki jest Czarli, jeden z najsmutniejszych schroniskowych psiaków. Nie odnajduje się w trudnych realiach tego miejsca, bo wciąż tęskni za domem. Jeszcze nie rozumie, że poprzedniemu opiekunowi... się znudził.

Czarli to teraz rezydent o numerze 261/19. Cichy, spokojny, wycofany. Boi się hałasów i gwałtownych ruchów.

- W typie jamniczym. Filigranowy. W charakterystycznym umaszczeniem, tzw. czarno - podpalanym. Z przeraźliwym smutkiem w oczach - o Czarlim opowiadają jego obecni, schroniskowi opiekunowie. - Pod naszą opiekę trafił w połowie kwietnia. Przez sześć lat życia miał swojego człowieka, ale… ich drogi się rozeszły. Czarli jeszcze nie uporał się z traumą rozstania. Wciąż tęskni.

Nie od razu nawiązuje kontakt z obcymi. Potrzebuje chwili, żeby nabrać pewności, że nie ma zagrożenia.

- Gdy kogoś pozna, zaczyna mu okazywać mnóstwo serdeczności i czułości. Entuzjastycznie reaguje na bliskość: lubi być głaskany i przytulany. Ma pogodną naturę. Uwielbia spacery. Trzyma się blisko swego opiekuna. Gaśnie, gdy się orientuje, że nie do prawdziwego domu tylko znów wraca do schroniskowego boksu. Przejmująco widać, jak wówczas ogarnia o bezgraniczny smutek - przyznają Czarliego schroniskowi opiekunowie, zapraszając na spacer zapoznawczy z tym maleńkim pieszczochem.

Czarli to wrażliwiec. Dlatego potrzebuje cierpliwego, wyrozumiałego opiekuna i rodziny, z jaką mógłby się związać na dobre i na zawsze. Jest uroczy i za ludźmi wodzi tęsknym wzrokiem. Kto chciałby tego chłopaka (261/19) - lub jakąkolwiek inną równie samotną i złaknioną przyjaźni psinę czy kocinę - przyjąć do rodziny, jest proszony o kontakt ze szczecińskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt: al. Wojska Polskiego 247, - tel. +48 91 487-02-81, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i niedziele - oprócz świąt - w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)
Fot. Schronisko/ Wolontariat

 

Smutny Czarli

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Chcą prawdziwej szkoły

Nekrologi

Sonda

Gdzie w Szczecinie powinien stanąć pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie