czwartek, 24 maja 2018.
Strona główna > Gospodarka > Kolejne zatrzymania w Elektrowni Dolna Odra

Kolejne zatrzymania w Elektrowni Dolna Odra

Kolejne zatrzymania w Elektrowni Dolna Odra
Data publikacji: 2018-02-13 20:22
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 07:58
Wywietleń: 2141 314006

Trzy osoby zostały zatrzymane przez CBA w  śledztwie dotyczącym korupcji w Zespole Elektrowni Dolna Odra w Nowym Czarnowie (oddział PGE GiEK SA). Jedna z nich jest tymczasowo aresztowana.

 W śledztwie Prokuratury Regionalnej w Szczecinie, dotyczącym przyjmowania korzyści majątkowych przez osoby zatrudnione w ZEDO w zamian za nadużycie udzielonych uprawnień lub niedopełnienie ciążących obowiązków,  funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego 1 lutego zatrzymali: Jana S., Wojciecha O. i Ryszarda M.

- Zatrzymanym przedstawiono zarzuty popełnienia przestępstw: podżegania do poświadczenia nieprawdy w dokumentach urzędowych i poświadczenia nieprawdy w tych dokumentach, powoływania się na wpływy w instytucji państwowej oraz udzielenia i przyjęcia korzyści majątkowych w zamian za pośrednictwo w załatwieniu sprawy w Komisji Kwalifikacyjnej przy Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Komunikacji Rzeczypospolitej Polskiej oraz podżegania świadków do składania fałszywych zeznań- informuje p.o. rzecznika prasowego PR w Szczecinie, prok. Iwona Chrobak - Farquharson.

Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy Szczecin Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie zastosował 2 lutego wobec Jana S. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. W stosunku do pozostałych zatrzymanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym. Podejrzanym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Śledztwo prowadzone PR w Szczecinie od kwietnia 2016 r. dotyczy przyjmowania łapówek przez zatrudnionych w ZEDO przy prowadzonych tam remontach i modernizacji infrastruktury. W grudniu 2016 r. funkcjonariusze CBA zatrzymali pięć osób: kierownika nadzoru i trzech inspektorów Zespołu Elektrowni Dolna Odra w Nowym Czarnowie oraz biznesmena. Usłyszeli zarzuty nadużycia uprawnień, niedopełnienia obowiązków, fałszowania dokumentów i korupcji menadżerskiej.

(mag)

Fot. Marek Klasa

 

.

 

Komentarze

88
Jak w melioracji, zatrzymują kolejnych, a nie słyszy się o tym, że ktoś siedzi i zostało mu ileś lat odsiadki.
2018-02-14 06:48:13
zedo
Dobrze, to są kolejne zatrzymania, a ile lat wyroku spędzają w więzieniu osoby z pierwszych zatrzymań?
2018-02-13 23:28:17

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”