środa, 23 maja 2018.
Strona główna > Gospodarka > Lewiatan: W Polsce przemysł rośnie, w UE bije rekordy

Lewiatan: W Polsce przemysł rośnie, w UE bije rekordy

Lewiatan: W Polsce przemysł rośnie, w UE bije rekordy
Data publikacji: 2017-12-07 14:52
Ostatnia aktualizacja: 2017-12-07 20:09
Wywietleń: 999 303932

Jak podał Markit, w listopadzie br. PMI wzrósł do poziomu 54,2 z październikowego 53,4.

Sebastian Goschorski, RSM Poland: Dane dotyczące PMI krajów strefy euro pokazują potencjał ich gospodarek. Rynek tworzy możliwości rozwoju dla polskiego przemysłu, jednak od nas zależy czy będziemy w stanie z nich skorzystać. Możemy więc postawić pytanie, czy nasz przemysł osiągnął już szczyt swojego wzrostu, czy też dopiero tam powoli zmierza. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. W najbliższych miesiącach możemy liczyć na wysoki popyt na naszym rynku i rynkach partnerów. Obawy może jednak budzić niewystarczająca podaż materiałów produkcyjnych i rosnące ceny surowców oraz wciąż słaba skłonność firm do inwestycji.

Szymon Różański, Wodociągi Zachodniopomorskie: Listopadowy poziom PMI znajduje się powyżej granicy 50,0, która już od 38 miesięcy wyznacza dobrą koniunkturę w przemyśle. Liczba nowych zamówień rośnie, jednak wolniej niż w poprzednich miesiącach. Podobnie wygląda sytuacja z tworzeniem miejsc pracy. Firmy kupują więcej surowców produkcyjnych, ale ze względu na ich niewystarczającą podaż płacą więcej. Natomiast w krajach strefy euro PMI jest rekordowe. W Niemczech wynosi 62,5 (najwyżej od 81 miesięcy).

Na zdjęciu (od lewej): Sebastian Goschorski i Szymon Różański

Komentarze

o
a IQ też im rośnie? mnie rośnie tylko inflacja. przeradza się w potężny zwis męski.
2017-12-07 19:15:51
Dozorca Dzieci Wdowy
Jak widzę to masoni z Lewiatana nie odpuszczają. Wielki Mistrz z Loży nie odpuszcza czy też Wielkich Suwerennych Inspektorów Generalnych 33 i Ostatniego Stopnia Rytu Dawnego Uznanego Wolnych i Przyjętych Mularzy Polski kazali ?
2017-12-07 17:02:46

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”