środa, 20 czerwca 2018.
Strona główna > Gospodarka > Nowy prezes Polskiego LNG

Nowy prezes Polskiego LNG

Nowy prezes Polskiego LNG
Data publikacji: 2018-03-12 19:03
Ostatnia aktualizacja: 2018-03-13 08:28
Wywietleń: 1521 318086

Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Polskiego LNG powołało prezesa tej spółki. Od 13 marca 2018 r. będzie nim Paweł Jakubowski. Dotychczas był dyrektorem zarządzającym Polskiego LNG.

Nowy prezes PLNG z branżą energetyczną związany jest od 2007 r., kiedy jako ekspert odpowiedzialny za nadzór nad kluczowymi projektami dywersyfikacyjnymi w Polsce (m.in. terminal LNG w Świnoujściu, dostawy gazu z szelfu norweskiego) rozpoczął pracę w Ministerstwie Gospodarki. Od listopada 2007 do stycznia 2009 r. pracował w Biurze Badań i Rozwoju Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa. W 2009 r. dołączył do Gaz-Systemu, gdzie zaangażowany był w rozwój długoterminowej strategii spółki oraz wprowadzenie nadzoru właścicielskiego nad Polskim LNG (spółką-córką Gaz-Systemu). Odpowiadał też za przygotowanie i realizację projektu budowy podziemnych magazynów gazu.

Od stycznia 2016 r., jako dyrektor Pionu Rozwoju w Gaz-Systemie, odpowiedzialny był za opracowanie i wdrożenie długoterminowego programu inwestycyjnego spółki w zakresie infrastruktury gazowej w Polsce, w tym m.in. urzeczywistnienie koncepcji tzw. Bramy Północnej poprzez rozbudowę terminalu LNG w Świnoujściu, realizację projektu Baltic Pipe oraz rozbudowę połączeń transgranicznych z Litwą, Słowacją, Czechami i Ukrainą. Nadzorował ponadto działania związane z europejskimi ramami regulacyjnymi dotyczącymi gazu, współpracą międzynarodową i rozwojem biznesu usług LNG.

Od czerwca 2017 r. zasiada w zarządzie organizacji ENTSOG, zrzeszającej operatorów systemów przesyłowych gazu z państw Unii Europejskiej.

Paweł Jakubowski jest absolwentem Politechniki Warszawskiej oraz Szkoły Głównej Handlowej.

Od 13 marca 2018 r. zarząd Polskiego LNG działa w składzie dwuosobowym. Na stanowisku wiceprezesa pozostaje Bartłomiej Słoma. Przypomnijmy, że spółka ta została powołana do budowy terminalu skroplonego gazu ziemnego w Świnoujściu, a obecnie odpowiada za jego rozbudowę i bieżącą eksploatację.

(ek)

Na zdjęciu: W listopadzie 2017 roku Paweł Jakubowski prezentował w Szczecinie plany rozbudowy terminalu LNG w Świnoujściu.

Fot. Ryszard Pakieser
 

Komentarze

lpg
A jaka branża była przed 2007?
2018-03-13 06:56:55
:
Od 2007 roku? Krótko.
2018-03-12 21:17:09

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy