niedziela, 20 października 2019.
Strona główna > Gospodarka > Nowy zarząd Klastra IT

Nowy zarząd Klastra IT

Nowy zarząd Klastra IT
Data publikacji: 2019-07-06 07:55
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-08 07:55
Wywietleń: 1595 401117

Nowym prezesem Klastra IT został Marcin Kaczmarek z firmy Consileon Polska. W skład zarządu weszło pięcioro przedstawicieli należących do tego stowarzyszenia firm technologicznych.

Poza prezesem w skład zarządu Klaster ICT Pomorze Zachodnie weszli: Katarzyna Wiśniewska (Technopark Pomerania), Daniel Czapiewski (STETTINER ID&STORY), Rafał Malujda (Malujda Kancelaria Prawno-Podatkowa) oraz Kamil Pilarski (Avid). Organizacja zrzesza obecnie ponad 80 firm ze Szczecina i regionu, które współpracują ze sobą na rzecz budowania i rozwoju silnej marki regionalnej branży nowoczesnych technologii.

Marcin Kaczmarek to prezes oraz współzałożyciel należącej do klastra firmy Consileon Polska. Doświadczenie zdobywał współpracując z korporacjami z sektora finansowego, motoryzacyjnego czy handlowego i z innowacyjnymi startupami z Doliny Krzemowej. Jest zaangażowany w pracę klastra od początku jego istnienia.

Nowy zarząd deklaruje, że w czasie swojej dwuletniej kadencji skoncentruje się na promowaniu regionu Pomorza Zachodniego i Szczecina jako dobrego miejsca do życia i pracy z głównym nastawieniem na branżę IT.

- Szczecin oprócz tego, że jest wyjątkowym miejscem do życia, jest też szczególnie atrakcyjnym miejscem dla osób związanych z IT. Realizujemy różnorodne, ciekawe projekty, częstokroć dla największych światowych marek. Kolejnym czynnikiem wyróżniającym Szczecin jest bliskość niemieckiego rynku, co wpływa pozytywnie na poziom wynagrodzeń. Chcemy wykorzystać te przewagi i wspólnie z instytucjami takimi jak Technopark promować miasto i region tak, aby przyciągać więcej ludzi chcących się edukować i pracować w IT - podkreśla Marcin Kaczmarek.

Od ponad 10 lat Klaster IT jest partnerem Technoparku Pomerania we wzmacnianiu branży informatycznej w regionie.

- Nasza współpraca ukierunkowana jest nie tylko na wspieranie rozwoju lokalnych firm IT i ich relacji biznesowych, ale także m.in. na zwiększanie liczby specjalistów IT w regionie i unowocześnianie kształcenia informatycznego – mówi Katarzyna Wiśniewska, menedżer Działu Projektów Technoparku Pomerania i członek zarządu Klastra IT.

Podczas Walnego Zgromadzenia Członków Klastra IT wybrano także Komisję Rewizyjną. W jej skład weszli: Leszek Rogaliński (BSHTec), Jan Filipowiak (Pixel Legend) oraz Marcin Skonieczny (Dige).

Klaster IT jest stowarzyszeniem zachodniopomorskich firm, które działają niemal we wszystkich sektorach branży informatycznej. Są to zarówno start-upy, jak i polskie oddziały międzynarodowych korporacji. Klaster współpracuje także ze szkołami i uczelniami oraz władzami samorządowymi.

(k)

Fot. Klaster IT

Komentarze

qc
taki klajster
2019-07-08 07:19:00
nie nowoczesny
najlepsza ta puszysta w zakonnej kiecce
2019-07-07 08:13:01
Mirek
Bardzo dobra robota.
2019-07-06 08:13:28

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Krokusowa Rewolucja na Wałach Chrobrego

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Gdzie w Szczecinie powinien stanąć pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie