sobota, 24 sierpnia 2019.
Strona główna > Gospodarka > Portal Pasażera w nowej odsłonie

Portal Pasażera w nowej odsłonie

Portal Pasażera w nowej odsłonie
Data publikacji: 2019-05-14 21:02
Wywietleń: 860 391078

Od wtorku (14 maja) nowa odsłona wyszukiwarki połączeń kolejowych https://portalpasazera.pl/ na stałe zastąpiła poprzednią, dotąd dostępną równolegle. Prezentacja rozkładu jazdy jest bardziej przejrzysta, działanie szybsze, a widok strony dostosowany do wielkości ekranu. 

Portal Pasażera - wyszukiwarka połączeń kolejowych jest wsparciem dla pasażerów kolei na etapie planowania i podczas podróży pociągiem. Pozwala uzyskać informacje na temat aktualnego rozkładu jazdy, połączeń i usług oferowanych w podróży. Umożliwia także śledzenie pociągów na mapie w czasie rzeczywistym.

Wyszukiwarka ma nową szatę graficzną i formę prezentowania danych. Podkreślone zostały informacje niezbędne dla podróżnego. Serwis gwarantuje odbiorcom dostępność do wszystkich funkcji. Dzięki wyborze przycisku „Infotip” można uzyskać opis każdego elementu strony. Zainteresowani szczegółowymi danymi znajdą je w odpowiednich zakładkach.

Dla osób z dysfunkcją wzroku przygotowana została specjalna kontrastowa wersja serwisu. Dostosowany jest on także do potrzeb niewidomych i poruszających się po stronach www przy pomocy klawiatury. Serwis jest w pełni obsługiwany przez programy czytające.

Portal czytelny jest na każdym ekranie i urządzeniu. Serwis został przystosowany do działania na ekranach o różnych rozdzielczościach oraz w przeglądarkach mobilnych. Możliwe jest planowanie podróży na smartfonach w dowolnym, dogodnym powiększeniu.

Nowa wersja wyszukiwarki daje użytkownikowi możliwość konfiguracji szybkich połączeń. Można zapisywać swoje ulubione relacje i mieć do nich dostęp bezpośrednio na głównej stronie serwisu. W górnej części portalu, z każdego poziomu działania, dostępna jest funkcja Znajdź pociąg. Podróżny wybiera odjazdy i przyjazdy z danej stacji oraz godzinę.

Jeszcze w maju PKP Polskie Linie Kolejowe SA udostępnią w Google Play oraz Apple Store nową aplikację mobilną z rozkładem jazdy pociągów o nazwie Portal Pasażera. Zastąpi ona aplikację Rozkład Kolejowy. Nowa wersja będzie miała szatę graficzną oraz układ funkcji podobny do nowej odsłony serwisu. 
PKP PLK obecną wersję Portalu Pasażera testowo udostępniły już w marcu 2018 r. Od tego momentu, gdy podróżni mogli korzystać z jednej lub drugiej odsłony, zbierano i wykorzystano uwagi użytkowników. Obie odsłony funkcjonowały równolegle
do 14 maja br.

(g)

Fot. PKP PLK

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
24
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zawieszanie i zdejmowanie baneru z siedziby PiS

Sonda

Czy trasy alternatywne pozwalają szybciej dojechać nad morze?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie