środa, 18 lipca 2018.
Strona główna > Gospodarka > Wspólne kontrole na szczecińskich wodach

Wspólne kontrole na szczecińskich wodach

Wspólne kontrole na szczecińskich wodach
Data publikacji: 2018-01-13 17:19
Ostatnia aktualizacja: 2018-01-13 17:19
Wywietleń: 1701 309282

Pouczenie sprawców dwóch wykroczeń i wszczęcie postępowań administracyjnych w dwóch przypadkach połowów wykonywanych z naruszeniem przepisów. Taki był efekt kontroli przeprowadzonych 11 stycznia na wodach w obrębie Szczecina. To wspólne działania Okręgowego Inspektoratu Rybołówstwa Morskiego i Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Rybackiej.

Sprawdzano, czy zgodnie z przepisami wykonywane są połowy komercyjne przez rybaków, połowy sportowe oraz amatorski połów ryb.

– Kontrole prowadzono z wykorzystaniem łodzi patrolowej OIRM, dwóch samochodów służbowych oraz drona wyposażonego w kamerę – poinformował Artur Przybylski, komendant wojewódzki PSR. – Działania podjęto zarówno na obszarze wewnętrznych wód morskich – głównie portu Szczecin i jeziora Dąbie, jak i na wodach śródlądowych – m.in. na Odrze Wschodniej i Zachodniej, kanałach Parnickim, Cegielinka, Zielonym, Odyńca, Jeziorze Portowym.

Przeprowadzono 17 kontroli legalności prowadzonych połowów i ujawniono dwa wykroczenia, których sprawcy zostali pouczeni. Skontrolowano również brygadę rybacką. Okręgowy Inspektorat Rybołówstwa Morskiego w Szczecinie wszczął postępowania administracyjne w dwóch przypadkach połowów prowadzonych z naruszeniem przepisów o rybołówstwie morskim.

Dodajmy, że akcja była wynikiem porozumienia o zacieśnieniu współpracy, zawartego 3 stycznia br. pomiędzy okręgowym inspektorem rybołówstwa morskiego w Szczecinie i komendantem wojewódzkim PSR. Tego typu działania będą kontynuowanie i prowadzone w szczególności w strefie granicznej pomiędzy wewnętrznymi wodami morskimi a wodami śródlądowymi.

(ek)

Fot. PSR

Wspólne kontrole na szczecińskich wodach Wspólne kontrole na szczecińskich wodach Wspólne kontrole na szczecińskich wodach Wspólne kontrole na szczecińskich wodach

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy