sobota, 25 maja 2019.
Strona główna > Kraj > Beata Mazurek (PiS) nowym wicemarszałkiem Sejmu

Beata Mazurek (PiS) nowym wicemarszałkiem Sejmu

Beata Mazurek (PiS)  nowym wicemarszałkiem Sejmu
Data publikacji: 2018-01-11 12:17
Ostatnia aktualizacja: 2018-01-13 09:19
Wywietleń: 1263 308993

Beata Mazurek (PiS) została w czwartek (11 stycznia) wybrana na wicemarszałka Sejmu; zastąpiła na tym stanowisku Joachima Brudzińskiego, który od wtorku jest ministrem spraw wewnętrznych i administracji.

W głosowaniu za kandydaturą Mazurek opowiedziało się 257 posłów, 39 było przeciw, 126 wstrzymało się od głosu.

Przed głosowaniem kandydaturę Mazurek na wicemarszałka zaprezentował w Sejmie poseł PiS Jan Mosiński. Mówił, że "bogate doświadczenie zawodowe i parlamentarne oraz wybitne zdolności organizacyjne" dowodzą, że Mazurek jest właściwym kandydatem do pełnienia tej funkcji.

Przeciw wyborowi Mazurek na wicemarszałka Sejmu protestował poseł koła UED Jacek Protasiewicz; apelował do posłanki PiS, by wycofała swoją kandydaturę "w imię przyzwoitości, zasad, w imię dobrej współpracy parlamentarnej".

Protasiewicz mówił, że "każdy, kto ma oczy, widzi jaka ta kandydatura jest", jednak nie to jest powodem jego protestu. Uzasadniał, że stanowisko zwolnione przez Brudzińskiego powinien objąć któryś z posłów PSL, "pełnoprawnego klubu z długą historią", który w prezydium Sejmu w tej kadencji nie ma swojego reprezentanta.

- Dosyć zawłaszczania państwa, dosyć dominacji PiS, dosyć łamania zobowiązań wobec własnych wyborców - mówił Protasiewicz.

Odpowiedział mu marszałek Sejmu Marek Kuchciński (PiS). Powiedział, że zdarzało się już w historii Sejmu, że i większe kluby parlamentarne (niż obecnie PSL) nie miały w danej kadencji swojego przedstawiciela w prezydium Sejmu, w tym "w IV czy V kadencji PiS nie miało w nim swojego przedstawiciela".

Mazurek w 2005 r. została posłanką; w obecnej kadencji Sejmu sprawuje stanowisko rzeczniczki PiS; jest również przewodniczącą sejmowej komisji ds. polityki społecznej i rodziny.

Obsadzenie funkcji wicemarszałka było konieczne po tym, gdy we wtorek prezydent Andrzej Duda na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego dokonał zmian w składzie rządu - m.in. dotychczasowy wicemarszałek Brudziński został szefem MSWiA w miejsce Mariusza Błaszczaka, który z kolei zastąpił Antoniego Macierewicza na stanowisku szefa MON.

(pap)

Fot. PAP/Jakub Kamiński

Komentarze

- co to jest "na nasz"?
- polski, wolski, dalej wyliczać?
2018-01-13 00:24:39
@pipi do @ heh
Przetłumaczysz ten bełkot z twojego na nasz?
2018-01-12 20:43:52
pipi do @ heh
- faktycznie!....Pamiętam jak (dawno temu było) jak "mężczyźni" z PełO w swej pysze gerdłowali;- "jak wygracie to będziecie rządzić".....Teraz "mężczyźni" z PiS rozdają karty, tak chcieli wyborcy...P.S. w PO nawet "mam charyzmę" już odleciał, on nie zna nawet swego elektoratu i swych posłów...W PO jako posłowie i senatorzy są przedstawiciele od "lewickich" do "zlepków komórek", to jest (była) partia CENTROWA, której zadaniem było skupiać wyborców o różnych światopoglądach...Przez dyscyplinę partyjną "Grześ idzie sam przez wieś..."...Najlepszy numer zrobił Kaczyński, chciał "wesprzeć" swym prezesim głosem oPO_zycję, ale ci oszczali "pomoc".
2018-01-12 10:06:02
heh
Kolejny mężczyzna z pisu vicemarszałkiem
2018-01-12 08:08:41
Jarun
Mierny, bierny-byle wierny. Nie dość, że wystraszona a wywiad dla niej to jakies męki to jeszcze dodatkowo obarczona. Pisiory same potkną się o swoje miernoty.
2018-01-11 16:56:32
waldemar
żenua kompletna. dno.
2018-01-11 15:08:59
Ta mumia ?
No to dla szalonego Antka pozostał już tylko oddział zamknięty.
2018-01-11 14:47:27

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny
Wielkie gotowanie nad Odrą
Teatralny przemarsz
Poprzedni Następny

Sonda

Czy będziesz głosować w wyborach do europarlamentu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie