piątek, 25 maja 2018.
Strona główna > Kraj > Duma i Nowoczesność pod lupą prokuratury i ABW

Duma i Nowoczesność pod lupą prokuratury i ABW

Duma i Nowoczesność pod lupą prokuratury i ABW
Data publikacji: 2018-01-22 15:43
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-01 15:16
Wywietleń: 1064 310603

Na polecenie prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobro prokuratura analizuje kwestie delegalizacji stowarzyszenia Duma i Nowoczesność. Decyzja ma związek z postępowaniem Prokuratury Okręgowej w Gliwicach w sprawie publicznego propagowania faszyzmu lub innego ustroju totalitarnego oraz posiadania przedmiotów o takiej symbolice przez tę organizację.

Przedmiotem analizy będzie faktyczna działalność stowarzyszenia i zaangażowanych w nie osób, a nie wyłącznie jego statut i inne dokumenty. Celem jest ustalenie, czy organizacja Duma i Nowoczesność odwołuje się w swoich działaniach do metod i praktyk nazizmu, faszyzmu albo innych totalitarnych ideologii. Jeśli potwierdzą to ustalenia dowodowe, prokuratura skieruje do sądu wniosek o rozwiązanie stowarzyszenia.

Jednocześnie prokurator generalny zdecydował, że postępowanie prowadzone przez PO w Gliwicach, w którym czynności zleciła ona Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, zostanie objęte nadzorem Prokuratury Krajowej.

Natomiast szef MSWiA Joachim Brudziński rozmawiał 22 stycznia z nadinspektorem Jarosławem Szymczykiem, komendantem głównym policji, w sprawie działań po emisji reportażu „Superwizjera”. Podczas spotkania omówiono m.in. współpracę policji w tej kwestii z Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego i prokuraturą. Minister spraw wewnętrznych i administracji zobowiązał policję do wsparcia działań ABW i przekazywania wszelkich informacji w tej sprawie. Po raz kolejny podkreślił, że w kraju doświadczonym przez ustroje totalitarne, takie jak niemiecki nazizm i sowiecki komunizm, propagowanie tych totalitaryzmów i symboli faszystowskich, czy celebrowanie urodzin Adolfa Hitlera, jest haniebne i zasługuje na szczególne potępienie. W naszym kraju nie ma i nigdy nie będzie przyzwolenia na takie zachowania.

(bp)

Komentarze

AXA
To tylko niewinne spotkanie rodzinne tuskowatych i thunowatych...
2018-01-23 14:13:03
Polak
Brawo TVN.Ale tak naprawdę to co robią nasze służby specjalne? Przecież to ich w pierwszej kolejności należy rozliczyć! Władza pozwala, to takie szujostwo się rodzi i Polsce szkodzi.Apeluję do pana Prezesa,najwyższej władzy w kraju: panie J.K największym pana błędem jest podzielenie naszego Narodu na lepszy i gorszy sort. Apeluję zatem, aby jak najszybciej zawrócił pan z tej drogi i mobilizował wszystkich do jedności i zgodności budowania lepszego bytu Polakom.Nawet z komunistami,jeśli takowi jeszcze u nas istnieją.Nie ważne jest biały,czerwony czy czarny.Liczy się po prostu człowiek i tak powinien pan postępować,a zwolenników na pewno przybędzie,nawet wśród obecnych wrogów.Amen.
2018-01-23 12:54:04
do @ zak
- ten "twór" dostał PO-zwolenie na zbiórki, także pieniędzy PO_nieważ, cyt; „Przepisy (ustawy o zbiórkach publicznych, zmienione w 2014 roku) złagodziły wymogi stawiane organizatorom. W tej sprawie Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji nie wydaje już decyzji administracyjnych dotyczących zgody na zbiórkę, a jedynie rejestruje zgłoszenia przekazywane poprzez formularz na portalu zbiorki.gov.pl." Biuro prasowe podkreśla, że gdy obowiązywały stare przepisy, było inaczej. Minister mógł kontrolować zbiórki publiczne, zanim je zarejestrował. (http://www.tvn24.pl) Te zmieniane przepisy nie dotyczyły tylko zmiany "zbiórki pieniędzy", trzeba zawsze analzować przyczyna-skutek.....P.S.- nie lubię "sPO-tykających się na urodzinach 20 kwietnia" i tych "sPO-tykających się na cmentarzach".
2018-01-23 09:49:31
z sieci
Niemcy nie chcą płacić reparacji, Żydzi chcą odszkodowań za rzekomo swoje mienie utracone. Materiał amerykańskiej stacji TVN bardzo przydatny
2018-01-23 09:29:55
Allo Allo
Naziści cukiernicy układają sfastykę z Prince Polo, wyprasowane flagi hitlerowskie, nowiutkie mundury SS i Wehrmachtu jakby na jakiejś inscenizacji teatralnej, płonąca sfastyka, maszerowanie w stylu serialu Allo Allo - po prostu istny kabaret! Do tego w sumie można tam było naliczyć 10 osób - w tym nie wiadomo ilu było TVNowców! Ile w tym wszystkim było faszyzmu a ile TVNu oto jest pytanie??
2018-01-23 08:39:04
,,.,.,
Prokuratorem Generalnym podczas symboli szczęścia był "niezależny" Min. S... powołany przez śp prezydenta.dobranoc.
2018-01-22 19:35:22
do @ zak
- masz rację z tym TVN-em.... 20 kwietnia nie ma jeszcze liści na drzewach w w Polsce.... Mogli jako sponsorzy (pozwolenie na legalną kasę) kręcić na jakiejś "maderze"....L.Wałąsa powiedziałby iż TVN trzymało film w "piwnicy Kiszczaka"....Superwizjer musiał coś pokazać - Schetyna jeszcze nie doszedł do siebie po "głosowaniu"..... Mimo wszystko nie lubię zwolenników "18".
2018-01-22 19:32:01
zak
Ciekawe że ten twór powstał w 2011 r a w 2014 dostał pozwolenie na zbiórke pieniędzy. TVN nakręcił film z nimi kilka lat temu w lecie/liście na drzewach i goście w krótkich spodenkach urodziny sa w kwietniu/ a teraz opublikował i robi nagonkę na rząd. Obrzydliwa manipulacja mediów wrogich Polsce.
2018-01-22 17:35:05

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”