wtorek, 22 października 2019.
Strona główna > Kraj > Łódzkie. Dziecko ranne w wybuchu gazu

Łódzkie. Dziecko ranne w wybuchu gazu

Łódzkie. Dziecko ranne w wybuchu gazu
Data publikacji: 2019-10-06 20:09
Wywietleń: 457 419862

Dziewięcioletnie dziecko zostało ranne w wyniku wybuchu gazu w domu jednorodzinnym w Janówce k. Łodzi. Budynek został doszczętnie zniszczony. Pod jego gruzami strażacy szukają dwóch mężczyzn w wieku 28 i 72 lat. Przyczyną eksplozji mogło być celowe działanie młodszego z mężczyzn.

Strażacy zgłoszenie o wybuchu gazu w domu w Janówce przy ul. Głównej w powiecie łódzkim-wschodnim otrzymali w niedzielę o godz. 14.20. Według wstępnych ustaleń eksplodowała butla z gazem, co doszczętnie zniszczyło murowano-drewniany budynek oraz spowodowało pożar, z którym walczyło kilkanaście zastępów straży pożarnej.

- W wyniku zdarzenia ranny został 9-letni chłopiec, który został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Miał ranę nogi i brzucha. Prawdopodobnie z budynku wypchnęła go siła eksplozji. Szukamy dwóch mężczyzn w wieku 28 i 72 lat, którzy mogą znajdować się pod gruzami - przekazał PAP oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi st. kpt. Jędrzej Pawlak.

Dodał, że strażacy dogaszają jeszcze pożar i jednocześnie odgruzowują miejsce zdarzenia. Na miejscu jest m.in. specjalna grupa poszukiwawcza z psami.

Według wstępnych ustaleń policji, eksplozja mogła nie być przypadkowym wypadkiem, lecz celowym działaniem poszukiwanego pod gruzami 28-letniego mężczyzny. Podkom. Aneta Sobieraj z KWP w Łodzi wyjaśniła, że policja po godz. 14 otrzymała informację o grasującym po ul. Głównej w Janówce agresywnym mężczyźnie z nożem i butlą gazową.

- Natychmiast wysłaliśmy na miejsce patrol, który dotarł chwilę po wybuchu. Jak się okazało, 28-latek wszedł do garażu jednej z posesji, gdzie odkręcił butlę gazową i doprowadził do wybuchu. Niestety, ucierpiał nie tylko garaż, ale cały budynek – powiedziała podkom. Sobieraj.

Prawdopodobny sprawca eksplozji był lokatorem zniszczonego domu, w którym mieszkali jego dziadkowie. Wcześniej między nimi mogło dojść do kłótni. Okoliczności zdarzenia ustala policja, zbierając na miejscu informacje m.in. od świadków.

(PAP)

Fot. PAP/Grzegorz Michałowski

Łódzkie. Dziecko ranne w wybuchu gazu Łódzkie. Dziecko ranne w wybuchu gazu

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Krokusowa Rewolucja na Wałach Chrobrego

Nekrologi

Sonda

Gdzie w Szczecinie powinien stanąć pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie