piątek, 15 listopada 2019.
Strona główna > Kraj > Matka i trójka dzieci zginęli w pożarze w Inowrocławiu

Matka i trójka dzieci zginęli w pożarze w Inowrocławiu

Matka i trójka dzieci zginęli w pożarze w Inowrocławiu
Data publikacji: 2019-10-28 14:41
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-05 13:11
Wywietleń: 650 425023

31-letnia matka z dziećmi w wieku trzech miesięcy, czterech i pięciu lat zginęły w poniedziałek w pożarze mieszkania w kamienicy w Inowrocławiu (Kujawsko-pomorskie). Pozostali mieszkańcy domu samodzielnie wyszli na zewnątrz.

- Pożar wybuchł na trzeciej kondygnacji budynku, w mieszkaniu na poddaszu. Strażacy z mieszkania objętego pożarem wynieśli nieprzytomne: matkę i troje dzieci. Prowadzona przed budynkiem przez ratowników reanimacja nie dała rezultatu - poinformowała asp. szt. Izabela Lewicka Woszczak z Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu.

Przyczyna pożaru mieszkania na poddaszu nie jest znana.

- Prowadzona przez nas akcja jest niezwykle utrudniona ze względu na duże zadymienie. Strażacy gaszą pożar wewnątrz budynku w aparatach ochrony dróg, działają w aparatach ochrony dróg oddechowych i przy użyciu sprzętu wysokościowego z zewnątrz - powiedział oficer prasowy Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Inowrocławiu kpt. Jan Skotnicki.

W związku z tragiczną śmiercią czworga mieszkańców kamienicy przy ul. Orłowskiej prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza ogłosił w mieście dwudniową żałobę i odwołał wszystkie imprezy miejskie o charakterze rozrywkowym. Żałoba obowiązuje w poniedziałek i we wtorek.

(pap)

Fot. PAP/Tytus Żmijewski

Komentarze

No i widzisz... ( do 19:35:07 )
Jak i Proboszcz sie "PO-modlil"... to i Sily Wyzsze Uratowaly tego rzekomo PO-dpalanego !!
2019-10-29 00:54:51
PiS przekazuje Rydzykowi ogromne pieniądze publiczne, Które miały.....
- ach Inowrocław ponownie w "njus", większy był (PO_żar) w Michnik-Zajtung...... Tytuł:„Dom posła Brejzy został podpalony. »Była realna groźba eksplozji«”........ „W nocy z piątku na sobotę nieznani sprawcy próbowali w Inowrocławiu podpalić kamienicę, w której mieszka z rodziną poseł PO Krzysztof Brejza. Mogło dojść do wybuchu gazu. Brejza jest jednym z najbardziej skutecznych polityków opozycji”.......... 26 maja ok. godz. 1 w nocy jeden z mieszkańców kamienicy zauważył tlące się drzwi garażowe i ugasił je wodą z kubła. Mężczyzna zauważył, że przenośna toaleta, która stała obok, jest roztopiona. Nie było czego gasić, więc o tym fakcie nie powiadamiał Straży Pożarnej. Tak samo nie powiadamiał jej poseł Platformy Obywatelskiej, Krzysztof Brejza.......Tego samego dnia, ok. godz. 8 policja została powiadomiona przez właściciela firmy budowlano-remontowej wykonującej prace na posesji o zdarzeniu. Po kilkunastu minutach na miejscu pojawili się funkcjonariusze tej służby.......Ok. godz. 7 rano Brejza jadąc w podróż służbową nie zauważył śladów pożaru; jak tłumaczył, dowiedział się o nim od członka rodziny po powrocie do domu w godzinach popołudniowych.......Poseł PO poszedł spać i następnego dnia, tj. 27 maja w godzinach obiadowych poszedł na komendę policji w Inowrocławiu i poinformował o swoich podejrzeniach, że mogło chodzić o zamach na jego życie. Ustne zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa Brejza złożył o godz. 13.15. Zdaniem polityka ktoś próbuje go zastraszyć lub doprowadzić do śmierci jego i jego rodziny.....Wyrazy współczucia .
2019-10-28 19:35:07

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Nekrologi

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie