wtorek, 18 czerwca 2019.
Strona główna > Kraj > Mistrz świata Formuły 1 ambasadorem Polski

Mistrz świata Formuły 1 ambasadorem Polski

Mistrz świata Formuły 1 ambasadorem Polski
Data publikacji: 2018-09-10 19:52
Ostatnia aktualizacja: 2018-09-11 08:34
Wywietleń: 1284 350603

Cieszę się, że takie osoby, jak Mika Hakkinen stają się naszymi ambasadorami, ambasadorami Polski i polskości - podkreślił premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z utytułowanym byłym fińskim kierowcą wyścigowym, dwukrotnym mistrzem świata Formuły 1.

- Bardzo się cieszę, że mogłem porozmawiać z panem Miką Hakkinenem o polskiej historii, o 100 latach naszej niepodległości, ale i o przyszłości. Cieszę się, że takie osoby stają się naszymi ambasadorami, ambasadorami Polski i polskości - powiedział szef rządu.

Premier zauważył, że spotkanie odbywa się obok Centrum Nauki Kopernik, które jest symbolem nowoczesnej Polski.

- Mamy aspiracje, aby być wśród najbardziej innowacyjnych i kreatywnych narodów świata. Chcemy być cenieni na świecie, będzie to możliwe, gdy będziemy mieli takich wspaniałych ambasadorów jak mój gość - dodał Morawiecki.

Premier, dziękując gościowi za obecność przyznał, że dzięki tym wizytom będzie można prezentować wartości, które promujemy na całym świecie, takie jak solidarność, wolność i nowoczesność.

Hakkinen przyznał, że jest zaszczycony zaproszeniem. Cieszy się, że Polska ma taki program, którego on będzie reprezentantem. Przyznał jednak, że żałuje tylko, że: „nie mogliśmy wjechać tutaj z panem premierem bolidem Formuły 1”.

- Ale to jest pojazd jednoosobowy i nie byłoby to możliwe - dodał z uśmiechem.

Na zakończenie spotkania przy Centrum Nauki Kopernik premier wręczył słynnemu fińskiemu kierowcy prezent - flagę Polski.

Po zakończeniu popołudniowego spotkania szef rządu powiedział dziennikarzom, iż chciałby, żeby tacy ambasadorowie Polski, jak Hakkinen – wspaniali, znani ludzie, sportowcy, aktorzy, artyści, którzy chcą się zaangażować się w promocję Polski - „rozsławiali dobre imię Polski na całym świecie”.

Niespełna 50-letni Hakkinen, nazywany „Latającym Finem”, to były kierowca wyścigowy, przez 10 lat startujący w Formule 1. Dwukrotny mistrz świata w sezonach 1998 i 1999.

Hakkinen przyjechał do Polski w związku z inauguracją projektu „100x100” Polskiej Fundacji Narodowej. Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości PFN zaprosi do naszego kraju sto wpływowych, znanych i szanowanych na całym świecie postaci życia publicznego: artystów, aktorów, sportowców, intelektualistów, przedsiębiorców, liderów opinii.

Projekt „100x100” rozpocznie się w poniedziałek o godz. 20 w Reducie Banku Polskiego w Warszawie. Wezmą w nim udział cztery autorytety: poza Hakkinenem, brytyjski filmowiec Patrick Nay, komentator F1 Mark Gallagher oraz historyk z Polskiej Akademii Nauk dr hab. Jan Szumski.

(pap)

Fot. PAP/Radek Pietruszka

Komentarze

ILE !!!
Ciekawe ile podatnicy za to zapłacili!!!
2018-09-11 08:23:06
vrooom
To był gość w sporcie, dosłownie latał. Każdy pamięta biało-czerwonego McLarena :D
2018-09-10 21:14:25

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
24
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Widoki z wielkiego koła

Nekrologi

Sonda

Czy w Szczecinie powinien powstać pomnik Piotra Zaremby – pierwszego prezydenta Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie