niedziela, 27 maja 2018.
Strona główna > Kraj > Na tropie neofaszystów

Na tropie neofaszystów

Na tropie neofaszystów
Data publikacji: 2018-04-22 23:26
Ostatnia aktualizacja: 2018-04-23 17:18
Wywietleń: 658 324323

Dwie osoby zatrzymali funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Dzierżoniowie, gdzie w sobotę prowadzili akcję wymierzoną w środowisko neofaszystów. W tym mieście miał się odbyć koncert propagujący tę ideologię - poinformowała prokuratura.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Świdnicy prokurator Tomasz Orepuk poinformował w niedzielę PAP, że w efekcie akcji zatrzymano dwóch mężczyzn, organizatorów koncertu.

- W poniedziałek zostaną doprowadzeni do prokuratury. Nie chcę jeszcze mówić o ewentualnych zarzutach, które zostaną im postawione, ponieważ wciąż trwają czynności śledcze i analizowany jest materiał dowodowy - powiedział prokurator.

Dodał, że w akcji ABW i policji, która trwała od popołudnia w sobotę, uczestniczyło 300 funkcjonariuszy. Dokonano przeszukań kilkunastu miejsce m.in. pomieszczeń i pojazdów oraz wylegitymowano ponad sto osób.

(PAP)

Fot. ABW

Komentarze

do @ ....... krpopkujących
- naPiS_zcie czy można w Polsce legalnie kupić Mein Kampf. Chcę przekonać się sam czy był takim sku..lem jak go "pralnie umysłu"; prasa, tivi, radyjo przedstawiają.
2018-04-23 17:08:03
....
@.-Powiedz to wyborcom skrajnego prawactwa,wszelakim kibolom, czyli tych co zamawiaja 5 piw prawa reką i robia torciki a ostatnio byli w stoczni gdanskiej, do tego dochodza kuce od :krula: oraz wyborcy ciastka-ten z kolei wprowadzi brunatne towarzystwo do sejmu a to wszystko legitymizuja wiadomo jaka ekipa...
2018-04-23 10:20:16
.
Jeżeli Polak wychwala faszystów/nazistów to albo jest idiotą albo nie jest narodowości polskiej.
2018-04-23 07:38:34
urodziny
- spaprali urodziny Adolfka, nie tak się robi. Cała impreza na nic....Ci przynajmniej wiedzieli kiedy Adolfek ma urodziny, nie jak ci przebierańcy od "Superwizjera".
2018-04-23 06:52:35

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Za nami 4. Ekobieg
Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”