niedziela, 20 października 2019.
Strona główna > Kraj > Najbardziej wpływowi polscy politycy

Najbardziej wpływowi polscy politycy

Najbardziej wpływowi polscy politycy
Data publikacji: 2016-09-14 12:13
Ostatnia aktualizacja: 2018-01-11 21:45
Wywietleń: 1156 154931

Trzech polskich polityków – Ryszard Czarnecki, Jerzy Buzek i Jarosław Wałęsa – znalazło się w grupie 25 najbardziej wpływowych polityków w Parlamencie Europejskim (według stanu na wrzesień 2016 r.) w rankingu VoteWatch Europe.

Ta działająca od 2009 roku międzynarodowa organizacja pozarządowa VoteWatch Europe z siedzibą w Brukseli zajmuje się monitorowaniem działalności europejskich polityków. Algorytm, wyliczający jak bardzo wpływowi są konkretni politycy, stworzono na podstawie wyników ankiety, przeprowadzonej wśród 234 osób, współpracujących z deputowanymi do PE. Większość z nich stanowili pracownicy instytucji unijnych, ale byli także przedstawiciele sektora prywatnego, środowisk naukowych, think tanków. Brano pod uwagę różne kryteria, takie jak stanowiska zajmowane przez deputowanych, liczbę kadencji w PE, udział w przygotowywaniu raportów, opinii, proponowanych nowelizacji prawa itp. VoteWatch Europe podkreśla, że w jej rankingu nie chodzi o ustalanie, którzy europosłowie są „najlepsi”, a którzy „najgorsi”. Kategoria „wpływowość” jest postrzegana jako wskaźnik zdolności europosła do efektywnego działania.

Najwięcej punktów – 55 – w rankingu zdobył przewodniczący Parlamentu Europejskiego, Niemiec Martin Schulz (SPD), członek frakcji socjalistów i demokratów w PE. Na drugim miejscu z 49 punktami uplasował się również Niemiec, Martin Weber (CSU), szef frakcji Europejskiej Partii Ludowej (EPL). Trzecie miejsce (44 punkty) zajął Włoch Gianni Pittella (Partia Demokratyczna), szef frakcji socjalistów i demokratów.

Wiceprzewodniczący PE Ryszard Czarnecki (PiS, frakcja Europejskich Konserwatystów i Reformatorów) znalazł się na miejscu piątym z 39,5 pkt. (ex aequo z Niemcem Berndem Lange z frakcji socjalistów i demokratów). Tylko pół punktu mniej otrzymał w rankingu Jerzy Buzek (PO, EPL), a o pół punktu za nim znalazł się Jarosław Wałęsa (PO, EPL).

(pap)

Fot. Wikipedia, Robert Wojciechowski

Komentarze

patriota
Wpływowość Buzka w ostatni, dwudziestoleciu polega na dzikiej prywatyzacji służby zdrowia, w wyniku czego sprywatyzowane placówki szpitalne, które były dobrem wspólnym wszystkich obywateli, maf...a profesorsko - ordynatorska uczyniła prywatnymi folwarkami dla robienia gigantycznej prywatnej kasy, a maf ...farmaceutyczna w wyniku uwłaszczenie się sie na państwowych aptekach i hurtowniach leków, społeczeństwu fundując niemożność wykupienia przez co trzeciego Polaka leków zaleconych przez lekarza. Największym złem jest okradania Polaków z leków przeznaczonych dla polskich chorych i wywożenia ich za granicę dla uzyskania wielkiego osobistego zysku. Jednak mega zbrodnią jest wydawanie przez apteki pacjentom nie właściwych leków - prowadząc tym samym do śmierci niewinnych chorych Polaków – jak to ma miejsce ostatnio z preparatem Atram, czy też zatrutym Biseptolem. Dziś w upadłej Europie za takie nikczemne czyny – za prowadzanie mieszkańców ku zagładzie przez spowodowanie wielkich tragedii dla rzeszy pacjentów aptek i szpitali prywatnych – człowiek się „idolem”. A politycy mówią, nić się nie stało! Ludzie utracili instynkt zachowawczy, a media największych bandy///kreują na wzory do naśladowania...Polaku obudź sie.Co sie jeszcze musi zdarzyć, żebyśmy opowiedzieli sie za dobrem?
2016-09-15 14:17:52
PO 2-ej stronie medalu...
A jaki WIELKI WKLAD i UDZIAL maja J. Buzek i J. Walesa w obecnych ATAKACH UE/PE na dzisiejszy Rzad Polski i Polske ? To trzeba rowniez wymienic...!!
2016-09-15 01:34:49
Ranking
Należy pamiętać, że wpływowy nie oznacza lubiany.
2016-09-14 12:29:59

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Krokusowa Rewolucja na Wałach Chrobrego

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Gdzie w Szczecinie powinien stanąć pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie