piątek, 15 listopada 2019.
Strona główna > Kraj > Należy się spodziewać połączenia SLD i Wiosny

Należy się spodziewać połączenia SLD i Wiosny

Należy się spodziewać połączenia SLD i Wiosny
Data publikacji: 2019-11-09 19:30
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-10 23:55
Wywietleń: 280 426839

Należy się spodziewać połączenia, na wspólnie ustalonych warunkach, SLD i partii Wiosna - poinformował szef SLD Włodzimierz Czarzasty po sobotnich obradach Rady Krajowej partii. Zapowiedział też, że decyzja ws. kandydata Lewicy na prezydenta zostanie podjęta w ciągu dwóch tygodni.

Pod koniec października zebrał się Zarząd Krajowy SLD, który podjął decyzję w sprawie konsolidacji lewicy i udziale Sojuszu w tej konsolidacji. Chęć budowy szerokiego porozumienia wyraziła także Rada Krajowa i Zarząd Krajowy Wiosny, które zebrały się zaraz po wyborach.

- Chcemy budować szeroką formację lewicową, chcemy doprowadzić do tego, żeby w Polsce lewica odzyskała jeszcze silniejsze miejsce - mówił wówczas lider Wiosny Robert Biedroń. - Z tego miejsca deklarujemy chęć budowy szerokiego porozumienia, szerokiego porozumienia na lewo od Platformy Obywatelskiej i PSL-u - takiej europejskiej, nowoczesnej, uśmiechniętej, otwartej, tolerancyjnej, wrażliwej, równościowej, wolnościowej lewicy. Lewica jaka funkcjonuje w każdym normalnym państwie, a w Polsce zbyt długo za nią tęskniliśmy, żeby ten potencjał zmarnować.

W warszawskiej siedzibie OPZZ przez około dwie godziny obradowała w sobotę Rada Krajowa SLD.

- Rada Krajowa w głosowaniu jednomyślnym zgodziła się na konsolidację lewicy oraz na połączenie partii lewicowych - ogłosił po obradach szef SLD. - Zwołaliśmy w związku z tym Konwencję na 14 grudnia, która to Konwencja przyjmie zmiany w statucie Sojuszu Lewicy Demokratyczne, które umożliwią konsolidację wielu partii na lewicy. Pierwszą partią, z którą jesteśmy po dużych rozmowach, jest partia Wiosna i bardzo chętnie z koleżankami i kolegami z Wiosny będziemy mieli współpracę już z instytucjonalizowaną, ale również zapraszamy wszystkie inne struktury, i w tej sprawie będziemy rozmawiali, które będą chętne do organizacyjnej konsolidacji na lewicy.

Jak podkreślił Czarzasty, ustalone zostało z szefem Wiosny Robertem Biedroniem i z zarządem Lewicy Razem - Adrianem Zandbergiem, Marceliną Zawiszą i Maciejem Koniecznym, że w konsolidacji nie będzie brała udział Lewica Razem.

- Należy się spodziewać połączenia na wspólnie ustalonych warunkach SLD i partii Wiosna. Partia Razem idzie swoją drogą, która jest przez nas absolutnie szanowana, ustalona razem z nami, taką sobie drogę wybrali i będziemy im we wszystkim pomagali - zadeklarował Czarzasty. - Sojusz Lewicy Demokratycznej ma nadzieję, że poprzez współpracę, poprzez pracę w Sejmie, poprzez współpracę w Senacie, poprzez konsolidację lewicy doprowadzimy do tego, i taki jest nasz cel, żeby za cztery lata rządzić lub współrządzić.

* * *

Czarzasty, pytany o kandydata Lewicy na prezydenta, odpowiedział: "decyzje w sprawie kandydata bądź kandydatki na prezydenta bądź prezydentkę podejmiemy i drogi dochodzenia do tego, dzisiaj zresztą Rada Krajowa SLD też przyjęła i zaakceptowała taką informację, podejmiemy w ciągu dwóch tygodni".

(pap)

Fot. PAP/Paweł Supernak

Komentarze

Czyli: wg. wytycznych od 1917...
Proletariusze wszystkich krajow - dalej uparcie i na Wiosne... PO-laczcie sie ?/!
2019-11-10 23:32:09
@CDN
I przez PiS, taka promocja komuny jaka była w TVP to aż trudno było uwierzyć - promując komunę PiS odbierał głosy POPO.N
2019-11-10 19:57:58
jan bury
Wlodzimierz ''ilicz''Lenin=Wlodzimierz ''Ilicz''Cimoszewicz=Wlodzimierz''ilicz '' czarzasty.W przypadku tych dwoch ostatnich tatusiowie chcieli sie przypodobac towarzyszom z pzpr i dali imie wlodzimierz.
2019-11-10 14:32:03
Wolny
To są złe wiadomości,podobnie jak PO ,SLD też nic oprócz cięć i sprzedaży majątku narodowego nic nie robiła dla Polski i Narodu.To są niepodważalne fakty !!!!! A jeszcze do tego rozpasanie ich polityków na czele z Kwaśniewskim !!!!Wieje grozą i mrozem !!!!
2019-11-10 12:36:02
krotko
Widzac to towarzystwo powiem krotko-BOZE MIEJ POLSKE W OPIECE!
2019-11-10 12:05:00
CDN
Jszcze duzy procent Polakow ma mozgi wyprane przez szmatlawiec michnika itvn.Polscy patrioci przewracaja sie w grobach widzac prrzywrocona przez Schetyne czerwona zaraze.
2019-11-10 11:27:17
Komuna z gejokomuną
czekam jeszcze na Zandberga chociaż tu może być więcej oporów bo o ile Biedroń wybaczył komuchom akcję "Hiacynt" to Zandberg ma chyba zbyt duży uraz do "Natolińczyków" po 1968 roku... Ciekawe...
2019-11-10 08:29:14
No to ciekawe ?
Jak "wielce pierzasty" im wyjdzie... jak sie wczesniej po-lacza ??
2019-11-09 20:36:11

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Nekrologi

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie