wtorek, 15 października 2019.
Strona główna > Kraj > Para prezydencka przyłączyła się do akcji Szlachetna Paczka

Para prezydencka przyłączyła się do akcji Szlachetna Paczka

Para prezydencka przyłączyła się do akcji Szlachetna Paczka
Data publikacji: 2017-12-05 21:16
Ostatnia aktualizacja: 2017-12-06 14:48
Wywietleń: 1146 303983

Para prezydencka Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda przekazała we wtorek, za pośrednictwem wolontariuszy, prezenty dla potrzebującej rodziny w ramach akcji "Szlachetna paczka". Obdarowano rodzinę, w której babcia wychowuje wnuki po śmierci ich mamy.

Prezydent przypomniał, że jako pierwsza spośród pierwszych dam do "Szlachetnej paczki" dołączyła przed laty Maria Kaczyńska, która przygotowała świąteczne prezenty dla wielodzietnej rodziny z woj. warmińsko-mazurskiego.

- I od tego czasu para prezydencka co roku włącza się w tę piękną i niezwykle wzruszającą akcję, akcję, która trwa od roku 2000 - powiedział prezydent Duda. - Ogromnie się cieszę, że (...) ten dar trafi do jakiegoś potrzebującego domu - domu, który właśnie o tym, co tam, w tych paczuszkach jest zawarte, marzy.

Prezydent podkreślił, że w Polsce zmienia się struktura osób potrzebujących.

- Dziś większa pomoc potrzebna jest seniorom, ludziom, którzy maja bardzo niskie uposażenia, niskie emerytury, niskie renty. Oni potrzebują pomocy - dodał.

Małżonka prezydenta Agata Kornhauser-Duda mówiła, że w tym roku postanowili wesprzeć "rodzinę, w której rolę mamy przejęła babcia", wychowująca dwóch wnuków po śmierci mamy w wyniku choroby nowotworowej.

- Chłopcy są bardzo wdzięczni swojej babci, bardzo są z nią związani. Na tyle, na ile mogą, pomagają jej w codziennych obowiązkach, ale rodzinie jest bardzo trudno, ponieważ jedynym źródłem utrzymania tej rodziny są prace dorywcze babci, która też ostatnio podupadła na zdrowiu - powiedziała prezydentowa. - Cieszymy się, że możemy, choć w niewielkim stopniu, zapewnić im te podstawowe potrzeby (...). Chciałabym, żeby ta rodzina miała świadomość, że ktoś o niej myśli, myśli ciepło i że ta rodzina nie jest sama.

Na uroczystości w Pałacu Prezydenckim gościły też dzieci i wolontariusze siostrzanego projektu stowarzyszenia Wiosna: "Akademia Przyszłości". Dwojgu dzieci, które uczestniczą w projekcie, prezydent ufundował "Indeks Sukcesów", który pozwoli sfinansować całoroczny cykl indywidualnych spotkań dziecka z wolontariuszem-tutorem.

* * *

"Szlachetna Paczka" działa od 2001 r. Podczas poprzedniej edycji łączna wartość materialna przekazanej pomocy przekroczyła 47 mln zł. W tym roku ponad 11 tys. wolontariuszy odwiedziło już ponad 33 tysiące rodzin. Organizatorzy szacują, że podczas XVII edycji "Szlachetnej Paczki" liczba rodzin włączonych do projektu przekroczy 20 tysięcy. Akcja ma zasięg ogólnopolski, a jej wolontariusze działają w 645 rejonach na terenie całego kraju.

Wsparcie dla wybranej przez siebie rodziny i przygotowanie dla niej paczki zapowiedzieli w tym roku - oprócz pary prezydenckiej - m.in. piłkarze reprezentacji Polski, czy narodowa drużyna skoczków narciarskich. 

(pap) 

Na zdjęciu: Prezydent Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą wzięli udział w przygotowaniu Szlachetnej Paczki. 

Fot. PAP/Jakub Kamiński

Komentarze

prezes
No i do tego nasz Adrian się nadaje, a nie do rządzenia.
2017-12-06 14:35:29
Kto moze niech pomoze...
Pomagajmy biednym... i potrzebujacym Pomocy !!
2017-12-05 23:23:31

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Chcą prawdziwej szkoły

Nekrologi

Sonda

Czy fotopułapki przy pojemnikach na śmieci to dobry sposób na wyegzekwowanie segregowania odpadów?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie