środa, 23 stycznia 2019.
Strona główna > Kraj > Pierwsze w Polsce mobilne laboratorium amfetaminy

Pierwsze w Polsce mobilne laboratorium amfetaminy

Pierwsze w Polsce mobilne laboratorium amfetaminy
Data publikacji: 2016-11-28 12:37
Ostatnia aktualizacja: 2017-12-05 07:02
Wywietleń: 683 177430

Centralne Biuro Śledcze Policji zlikwidowało mobilne laboratorium amfetaminy i zatrzymało 40-letniego chemika, który produkował narkotyki. Policjanci zabezpieczyli ponad tonę odczynników chemicznych do produkcji amfetaminy i 20 kg gotowego narkotyku – dowiedziała się PAP w CBŚP.

Policjanci ustalili, że członkowie rozbitej przed czterema laty grupy przestępczej, po wyjściu na wolność, wrócili do swojego fachu i produkują amfetaminę.

– Funkcjonariusze CBŚP wspierani przez zespół szturmowy z Komendy Stołecznej Policji weszli na posesję koło Błonia, gdzie zatrzymali 40-letniego Krzysztofa J. chemika jednej z podwarszawskich grup przestępczych – poinformowała w poniedziałek (28 listopada) rzeczniczka CBŚP kom. Agnieszka Hamelusz. – Mężczyzna właśnie produkował amfetaminę w specjalnie przygotowanym laboratorium, które było zorganizowane w naczepie ciężarówki. Jak ustalili policjanci, po podłączeniu bieżącej wody i prądu do tego mobilnego laboratorium, przestępcy mogli produkować narkotyki w dowolnym miejscu w kraju.

40-letni Krzysztof J. był poszukiwany przez organy ścigania od 4 lat, czyli od momentu, kiedy policjanci zlikwidowali największe laboratorium amfetaminy w Polsce. Na posesji funkcjonariusze zabezpieczyli ponad tonę odczynników chemicznych, służących do produkcji amfetaminy. W jednym z pomieszczeń gospodarczych znaleźli 18 kg wyprodukowanego narkotyku, który suszył się przy pracujących termowentylatorach.

– Oprócz tego w naczepie ciężarówki było 1,6 litra w postaci płynnej. Sumując, daje to ponad 20 kilogramów czystej amfetaminy, z której można było wyprodukować około 100 kilogramów narkotyku do dalszej dystrybucji. Wartość narkotyku, gdyby trafił do sprzedaży, to milion złotych – powiedziała rzeczniczka CBŚP.

W domu policjanci znaleźli prawie 2 kg marihuany, ponad 300 g kokainy i 2,5 tys. tabletek ekstazy. Funkcjonariusze zabezpieczyli też luksusowe samochody marki BMW i Volvo, a także blisko 150 tys. zł w gotówce, co może świadczyć o tym, że przestępczy proceder przynosił spore dochody.

Zatrzymanemu grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(pap)

Fot. CBŚP

Pierwsze w Polsce mobilne laboratorium amfetaminy Pierwsze w Polsce mobilne laboratorium amfetaminy Pierwsze w Polsce mobilne laboratorium amfetaminy

Komentarze

oczywisscie
Cyganisz bolus,gdyby rozszerzyc konfiskate rozszerzona za produkcje narkotyków to bardziej płacalna stanie produkcja seleru i kapusty kiszonej.Ludzie wiedza ze bez pieniedzy i siedziec w wiezieniu nie jest sposobem na zycie.
2017-12-05 04:54:00
bolo
- pierwowzóz tej idei (mobilne laboratorium) przedstawił amerykański generał Powwel na sesji ONZ-tu twierdząc i "udawadniając" światu iż Husajn posiada owe "laboratoria" i jako dowód pokazał ów przedstawiciel rządu USA małą ampułkę, która miała "zgładzić pół Europy". Następnie zaczęła się akcja "fridom" i trwa do dzisiaj. Skutek; roz...li Irak i północ Afryki.
2016-11-28 18:58:55

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
-4
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Pobiegli dla Eweliny
Pamięci Pawła Adamowicza
Licytacje dla Orkiestry
Poprzedni Następny

Sonda

Czy wprowadzane przez rządzących nowe przepisy zapobiegną podwyżkom cen prądu w tym roku?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy