niedziela, 20 października 2019.
Strona główna > Kraj > Pogromcy bazgrołów

Pogromcy bazgrołów

Pogromcy bazgrołów
Data publikacji: 2018-02-13 23:49
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 10:01
Wywietleń: 1279 313939

O oczyszczenie Polski ze szpecących napisów na murach na 100-lecie odzyskania niepodległości apelują krakowscy "Pogromcy bazgrołów". W akcji pomagać ma im znane już w Krakowie hasło „Kochasz swój kraj, to po nim nie bazgraj”.

– Chcielibyśmy szeroko wylansować to hasło „Kochasz swój kraj, to po nim nie bazgraj”. Mamy w tym roku urodziny ojczyzny, 100-lecie odzyskania niepodległości – moglibyśmy się „umyć” na tę imprezę. Zlikwidujmy te nienawistne napisy, odrzućmy tego raka, który toczy miasta polskie, bądźmy bezwzględni dla tych, którzy uprawiają mowę nienawiści – powiedział przewodniczący Zespołu Zadaniowego ds. Ograniczenia Bazgrołów w Krakowie Waldemar Domański podczas spotkania w krakowskim magistracie. Jak poinformował, plany "Pogromców Bazgrołów" na 2018 rok dotyczą organizacji w Krakowie kilku dużych pikników z występami artystów w miejscach, które są zainfekowane bazgrołami.

– Będziemy w ramach tej akcji starali się likwidować nienawistne napisy i zwalczać mowę nienawiści – zapowiedział Waldemar Domański. Dodał, że jest to także kwestia oszczędzania pieniędzy, ponieważ likwidowanie takich napisów jest kosztowne.

– Kraków wydaje około 3 mln zł na naprawę swoich budynków. Podobnie koszty ponoszą inni właściciele budynków. Tak samo jest zapewne w innych miastach, a to daje kwotę setek milionów złotych w skali całego kraju. To są poważne kwoty, zwłaszcza że szukamy pieniędzy na służbę zdrowia i inne wydatki – powiedział Domański. Jego zdaniem, walka z wulgarnymi, nienawistnymi hasłami na murach powinna zostać wsparta przez państwo. Domański przypomniał, że "Pogromcy bazgrołów" zwrócili się do prezydenta RP z propozycjami korekty w polskim prawie karnym. Chodziło m.in. o uznanie pisania po ścianach za przestępstwo, zwiększenie kar finansowych i możliwość odpisania kosztów remontu pobazgranej kamienicy od podatku.

(pap) 

Fot. Robert Stachnik (arch.)

Komentarze

estetyka
Do kibolstwa i innego typu sebasitanowego towarzystwa to nie dociera, widac to na murach i wszedzie w postaci wlepek na wiatach, w komunikacji miejskiej ,na slupach, plus przed meczami wszedzie nielegalne plakaty jak te pozyczki
2018-02-14 09:18:30
b
Czasem "mowa nienawiści" wydaje się być takową wyłącznie chorym z poprawności politycznej, a naprawdę jest to właśnie obrona ojczyzny.
2018-02-14 06:43:40

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Krokusowa Rewolucja na Wałach Chrobrego

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Gdzie w Szczecinie powinien stanąć pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie