piątek, 22 czerwca 2018.
Strona główna > Kraj > Premier skierowała list do kierowcy seicento

Premier skierowała list do kierowcy seicento

Premier skierowała list do kierowcy seicento
Data publikacji: 2017-02-15 21:25
Ostatnia aktualizacja: 2017-02-17 19:22
Wywietleń: 1475 215126

Premier Beata Szydło napisała list do kierowcy seicento, który brał udział w piątkowym wypadku kolumny rządowej - poinformowała PAP szefowa gabinetu premier Elżbieta Witek. Premier Szydło rozumie co musi przeżywać ten młody chłopak i jego rodzina - podkreśliła.

- Potwierdzam, że pani premier Beata Szydło wysłała w środę list do pana Sebastiana. Wokół wypadku i tego młodego człowieka jest duży szum medialny, pojawiają się próby upolityczniania sprawy. Pani premier, która jest matką dwóch synów, rozumie co musi przeżywać ten młody chłopak i jego rodzina - powiedziała PAP Witek.

Premier Beata Szydło w liście do kierowcy seicento, z którym w piątek w Oświęcimiu zderzyła się jej limuzyna podkreśliła, że z jej strony jest oczekiwanie, że ta sprawa będzie potraktowana jak każde inne takie zdarzenie. Jako obywatele przed organami sprawiedliwości jesteśmy równi - napisała szefowa rządu do 21-latka. List upubliczniła w środę (15 lutego) po południu TVP Info.

- Postanowiłam zwrócić się do Pana bezpośrednio w tym liście ze względu na emocje powstałe wokół zdarzenia, które 10 lutego było naszym udziałem - podkreśliła na wstępie swego listu szefowa rządu. Zwróciła uwagę, że "wypadek drogowy to zdarzenie, które zawsze jest splotem nieszczęśliwych okoliczności i nie da się go przewidzieć".

- Jednak ten wypadek, w którym my braliśmy udział, stał się sprawą polityczną, stąd towarzyszący mu szum medialny - dodała.

Szydło przypomniała w liście, że ma synów w podobnym, do Sebastiana K. wieku. "I wyobrażam sobie co Pan i Pana bliscy teraz czujecie. Samo to zdarzenie jest przeżyciem trudnych i stresującym. W naszej sytuacji dodatkowo te emocje są potęgowane przez zainteresowanie sprawą opinii publicznej" - zauważyła premier.

- Rozumiem, że podświadomie może się Pan obawiać, że w związku z pełnioną przez mnie funkcją, w postępowaniu nie będziemy traktowani równo. Piszę do pana także, żeby zapewnić, że z mojej strony jest oczekiwanie, że ta sprawa będzie potraktowana jak każde inne takie zdarzenie - podkreśliła Beata Szydło. Jak zapewniła, "wszystkie strony w prowadzonym postępowaniu mają te same prawa i obowiązki, a jako obywatele przed organami sprawiedliwości jesteśmy równi".

- Nie dopuszczam myśli, że mogłoby być inaczej - zaznaczyła szefowa rządu.

Premier zaznaczyła jednocześnie, że "niestety (...) niektórzy z polityków partii opozycyjnych to nieszczęśliwe zdarzenie próbują wykorzystać do swoich partykularnych interesów".

- Dla mnie to działania nieuczciwe i haniebne. Mogę nad tym tylko ubolewać - dodała. - Toczy się postępowanie i jestem przekonana, że będzie ono transparentne i rzetelne. Życzmy sobie wzajemnie, by ta sprawa jak najszybciej została wyjaśniona, nie powodując niepotrzebnych emocji.

(pap)

Na zdjęciu: Sebastian K. po przyjeździe na przesłuchanie w krakowskiej prokuraturze

Fot. PAP/Grzegorz Momot

Komentarze

stary maciaszczyk
a i najwybitniejszy polski detektyw i najlepiej poinformowany bluzgacz też pewnie przebierają już nóżkami w Twoją stronę. Wiej chłopie wiej.
2017-02-17 19:07:47
stary maciaszczyk
Seba zwiewaj od tego towarzystwa jak najdalej. Lada dzień dostaniesz pewnie propozycje z rolnik szuka żony, albo innego tańca, Chłopie uciekaj.
2017-02-17 18:52:57
A Ludzie listy PiS-za...
Ciekawe czy wyslano go jako PO-lecony, PO-przez "Specjana PO-czte" lub moze PO-przez BOR - bez problemu go dowiezli ??
2017-02-17 00:19:55
Stefan
Spoko. Jakby co to Prezydent Duda ułaskawi skazanego 21 latka, tak jak ułaskawił Pana Kamińskiego.
2017-02-16 16:01:20
wert
Do roboty weź się wreszcie babo. Polska jest w coraz gorszym stanie, a Ty sobie listy wypisujesz.
2017-02-16 14:18:35
żenada
Szydło dobrze wie że winę ponosi jej kierowca, bo kolumna jechała bez sygnałów dźwiękowych. Prokuratura próbuje zaszczuć tego młodego człowieka, a ona pisze o "transparentnym i rzetelnym" postępowaniu
2017-02-16 07:23:21
dno
To on powinien skierować list do Premier z przeprosinami, ale skoro widzi, że panowie z telewizji za nim stoją to zhardział. To się w głowie nie mieści, że ktoś tak młody, może być tak butny. Spowodować wypadek i jeszcze fikać.
2017-02-15 23:51:08
Sebastian... im szybciej PO-owcow PO-gonisz, tym lepiej bedzie to dla Ciebie !
PO-stkomunisci na tym wydarzeniu.... probuja "zbijac + i - punkty"... ale tylko dla siebie ! A w/w Sebastiana i tak na koncu... PO-zostawia samemu sobie ! Sebastian, powiniens dostac Adwokata z Urzedu i tego sie trzymaj ! A tego PO-wskiego "PAPUGE" PO-gon jak najszybciej i jak najdalej...! Pomimo mlodego wieku, nie daj sie oszukac i nie badz mimo wszystko "Naiwny" !!
2017-02-15 22:17:03

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy