niedziela, 21 października 2018.
Strona główna > Kraj > W szpitalu zmarł mężczyzna. Prokuratura: pobił go policjant

W szpitalu zmarł mężczyzna. Prokuratura: pobił go policjant

W szpitalu zmarł mężczyzna. Prokuratura: pobił go policjant
Data publikacji: 2018-04-16 23:26
Ostatnia aktualizacja: 2018-04-17 16:41
Wywietleń: 1134 323199

W szpitalu zmarł Piotr P., który według Prokuratury Rejonowej w Chojnicach, został pobity przez policjanta - 37-letniego Krystiana L. z KPP w Człuchowie. Na wtorek planowana jest sekcja zwłok zmarłego by ustalić, co było bezpośrednią przyczyną jego zgonu. Prokuratura zmieniać będzie kwalifikację zarzucanego policjantowi czynu.

- Pokrzywdzony zmarł w sobotę o godz. 23.40, na oddziale intensywnej opieki medycznej – powiedział w poniedziałek prokurator rejonowy w Chojnicach Mirosław Orłowski.

Prokurator poinformował, że ulegnie zmianie kwalifikacja czynu zarzucanego Krystianowi L. - Dalej prowadzimy już postępowanie w kierunku art. 156 par. 3 kk, to jest spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego następstwem jest śmierć człowieka – wyjaśnił prokurator.

Za popełnienie tego czynu grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Prokurator zapowiedział również, że w tym tygodniu przygotowane zostanie zażalenie na decyzję sądu, który nie przychylił się do wniosku prokuratury i nie zastosował wobec Krystiana L. - podejrzanego wówczas jeszcze o ciężkie pobicie kolegi i spowodowanie obrażeń ciała u swojej partnerki - środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu.

Prokuratura argumentowała wniosek o tymczasowy areszt zagrożeniem surową karą za zarzucane podejrzanemu przestępstwo i obawą matactwa. Wskazała również na to, że podejrzany - po zatrzymaniu w obecności policjantów - groził popełnieniem kolejnego przestępstwa wobec pokrzywdzonych. 13 kwietnia sąd aresztu nie zastosował. Krystian L. jest zawieszony w pełnieniu obowiązków służbowych.

37-letni Krystian L., jego partnerka, z którą zamieszkiwał od kilku miesięcy oraz kolega - Piotr P., mieszkaniec gminy Przechlewo, spotkali się 7 kwietnia wieczorem. Jak relacjonowała prokuratura, w jednej z chojnickich dyskotek spożywali alkohol. Gdy wracali do mieszkania w jednym z bloków w Chojnicach między kobietą, a Krystianem L. doszło do sprzeczki. W czasie kłótni mężczyzna uderzył swoją partnerkę. Piotr P. stanął w jej obronie. Wówczas na klatce schodowej Krystian L. uderzył go dwukrotnie. Mężczyzna spadł ze schodów, uderzając głową o stopnie wyłożone płytkami ceramicznymi. Utracił przytomność. Po interwencji policji i przyjeździe ratowników medycznych został przewieziony do szpitala w Chojnicach. Lekarze stwierdzili u niego pęknięcie podstawy czaszki i krwiak nadtwardówkowy. W bardzo ciężkim stanie przebywał na szpitalnym oddziale intensywnej opieki medycznej.

(pap)

Fot. Robert Stachnik (arch.)

Komentarze

!
Typowe dla policyjnych polglowkow.
2018-04-17 10:25:22
?
A co to za policjant, który łajdaczy się pijany po dyskotekach i bije kobietę-partnerkę?
2018-04-17 06:37:30

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
8
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Pokaz pierwszej pomocy na wodzie
Wodowanie pierwszego bezzałogowca
Powstaje Morskie Centrum Nauki
Poprzedni Następny

Nekrologi

Sonda

Czy liczniki czasu światła sprawdzają się na szczecińskich skrzyżowaniach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy