sobota, 24 sierpnia 2019.
Strona główna > Kraj > Warszawa maszeruje

Warszawa maszeruje [GALERIA]

Warszawa maszeruje
Data publikacji: 2018-11-11 17:42
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-12 00:09
Wywietleń: 726 360829

Pod biało-czerwonymi barwami jest miejsce dla każdego; to nasza flaga, nigdy nie biała i już nigdy nie czerwona - mówił prezydent Andrzej Duda przed rozpoczęciem marszu "Dla Ciebie Polsko", nad którym objął patronat. Marsz został zorganizowany z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Prezydent dziękował wszystkim, którzy przybyli na marsz "ze wszystkich stron Polski".

- Dziękuję, że przybyliście tutaj dla Polski, że przywieźliście biało-czerwone flagi, że jesteśmy tu i stoimy właśnie pod nimi, pod tymi barwami, za które krew przelewali nasi ojcowie, dziadkowie i pradziadkowie, pokolenia Polaków po to, żebyśmy mogli swobodnie je nieść, po to, byśmy mogli się pod nimi zgromadzić. Jest pod nimi miejsce dla każdego - to jest nasza flaga, nasza państwowa, narodowa, biało-czerwona. Nigdy nie biała i już nigdy nie czerwona - powiedział prezydent.

Na jeden marsz składają się formalnie dwa zgromadzenia - jedno organizowane przez rząd, a drugie przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości.

Transparent z hasłem "Dla Ciebie, Polsko" niesiono na czele kolumny Biało-Czerwonego Marszu, w którym udział wzięli politycy, wojskowi, harcerze oraz rodziny z dziećmi. Przy dźwiękach patriotycznych pieśni powiewają biało-czerwone flagi. Pod hasłem "Bóg, Honor, Ojczyzna" tę sama trasę pokonują uczestnicy zgromadzenia organizowanego przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości. Niosą m.in. transparenty: "Patriotyzm największa siłą narodu polskiego", "1918-2018 wolnym być!"; "Bóg, Honor, Ojczyzna"; "Forza Nuova". 

Według wstępnych szacunków policji w marszu w Warszawie bierze udział obecnie ponad 200 tys. osób - napisał w niedzielę na Twitterze szef MSWiA Joachim Brudziński.

- Polacy odpowiedzieli na apel prezydenta RP Andrzeja Dudy i premiera Mateusza Morawieckiego - podkreślił.

Później policja informowała, że w Biało-Czerwonym Marszu "Dla Ciebie Polsko" wzięło udział 250 tys. osób, a na koncercie kończącym marsz pozostało 6 tys. osób. We wpisie poinformowano, że niedzielny marsz był największym zabezpieczeniem w historii stołecznej policji.

(pap)

Fot. PAP

Warszawa maszeruje Warszawa maszeruje Warszawa maszeruje Warszawa maszeruje Warszawa maszeruje Warszawa maszeruje Warszawa maszeruje Warszawa maszeruje Warszawa maszeruje Warszawa maszeruje Warszawa maszeruje Warszawa maszeruje Warszawa maszeruje Warszawa maszeruje Warszawa maszeruje Warszawa maszeruje Warszawa maszeruje Warszawa maszeruje Warszawa maszeruje Warszawa maszeruje

Komentarze

A czy Ci...
Co pala te "Race"... nie sa Swiadomi o Niebezpieczenstwie i Ochronie Srodowiska... ??
2018-11-11 22:18:36

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zawieszanie i zdejmowanie baneru z siedziby PiS

Sonda

Czy należy rozdzielić funkcję ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie