niedziela, 21 października 2018.
Strona główna > Kraj > Wszyscy oddali nagrody do Caritasu?

Wszyscy oddali nagrody do Caritasu?

Wszyscy oddali nagrody do Caritasu?
Data publikacji: 2018-05-17 11:43
Ostatnia aktualizacja: 2018-05-21 23:18
Wywietleń: 1557 327833

Sprawa oddania nagród jest zamknięta. Według mojej wiedzy wszystkie osoby, które pracują w rządzie Mateusza Morawieckiego, przekazały środki do Caritasu - oświadczył szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.

Dworczyk został zapytany w radiu RMF FM o sprawę przekazania nagród przez ministrów do Caritasu.

- Sprawa jest tak naprawdę zamknięta, dlatego że termin, który był wyznaczony, żeby podjąć tę decyzję i ewentualnie przekazać te środki do Caritasu, minął - powiedział szef KPRM. - Jestem przekonany, że jeśli nie wszyscy, to niemal wszyscy ministrowie, wiceministrowie, którzy otrzymali te nagrody, dostosowali się do wytycznych kierownictwa partii i je przekazali.

Na pytanie, czy ktoś sprawdza stan przekazania nagród, odparł: "Była to decyzja władz partyjnych - rząd do tego nic nie ma".

- Według mojej wiedzy - która jest wiedzą niepełną i nieszczegółową - wszystkie osoby, które pracują w rządzie Mateusza Morawieckiego przekazały te środki na Caritas - wskazał Dworczyk.

Według szefa Kancelarii Premiera, w sprawie zwrotu nagród, będzie oświadczenie rzecznika PiS Beaty Mazurek.

We wtorek marszałek Senatu Stanisław Karczewski oświadczył, że kierownictwo PiS podejmie szczegółowe decyzje ws. wyciągnięcia konsekwencji wobec ministrów, którzy nie oddadzą swoich nagród, po dokładnym zapoznaniu się z danymi.

W lutym, w odpowiedzi na interpelację Krzysztofa Brejzy (PO), przedstawiono tabelę z łącznymi kwotami nagród brutto dla poszczególnych ministrów w 2017 r. Według tabeli nagrody otrzymało 21 konstytucyjnych ministrów w wysokości od 65 tys. zł do ponad 80 tys. zł rocznie; 12 ministrów w KPRM od blisko 37 tys. do prawie 60 tys. zł rocznie oraz ówczesna premier Beata Szydło (65 100 zł). Informacja wywołała oburzenie m.in. opozycji, która wielokrotnie apelowała do rządzących o zwrot.

(pap)

Komentarze

U2
Czyli nie oddali, lecz przekazali komuś innemu. PIS nie rozumie nawet znaczenia polskiego słowa ,,oddać’’. Jak więc taka partia może rządzić w Polsce?
2018-05-21 22:59:18
Jarun
To dopiero parodia władzy! Prezes partii ustala komu da zrabowaną forsę. Ustala według własnego "widzimisię" czyli on, Jarosław Wszechwładny położył rękę na kasie i dobry wujek da komu zechce. PS. A ci chciwcy ministrowie z PiS-u nie chcą oddać forsy. Wiadomo: "dojna zmiana"!
2018-05-19 11:56:23
Jarun
Beata Szydło-Spływaj bezprawnie wyciągnęła z państwowej kasy pieniądze i rozdała swoim kumplom. To zuchwała kradzież! Teraz przemyka korytarzami sejmu razem z Żalkiem, Pietą no i Bernadettą. Chciwość, pycha i arogancja PiS-u... a miało być skromnie. A knypek z Nowogrodzkiej przecież te panie w Sejmie cmokał po rączkach i obiecywał złote góry, jak tylko On tzn. PiS dojdzie do władzy? I co mały krętaczu, oszuście?
2018-05-19 11:45:09
Do... Warto wiedziec - i to rowniez...!
Zapewne nie jedynym i nie pierwszym ??? Gdzie PO-przednicy "PO-dzielili" Setki Miliardow... w "innym Stylu i na inne s-PO-soby" znaczy sie wg. Zasady: na Moje...Twoje...i Nasze...!!!
2018-05-17 21:37:58
Dlaczego dla Caritasu...?
Te "Nagrody" powinny wrocic do miejsca ich pochodzenia - czyli Budzetu Narodowego R.P. gdyz sa to pieniadze Polskich Podatnikow... !!
2018-05-17 21:26:08
Warto wiedzieć
Beata Szydło jest jedynym premierem od 1989 r. który sam sobie przyznał premię
2018-05-17 16:50:12
.
Złodziejski rząd PiS ma się dobrze
2018-05-17 13:46:52
Pierwszy krok
To jest rodzaj kary (z korzyścią dla potrzebujących) za bezprawne ograbienie Polaków. Teraz czas, by te skradzione pieniądze wróciły do budżetu państwa. Tylko tak, naprawi się krzywdy Polaków.
2018-05-17 13:06:23
...
Przeciez oni to sobie 100% tej sumy co dodstali potem od podatku odpisza, dlaczego o tym nikt nie informuje !!!!!!!!!! politycy zarobieni,sukienkowi zarobieni,podatnicy niezarobieni , rocznie w Polsce na kosciol wydaje sie 5 mld zł z tego 1,5 mld zł na indoktrynacje religijna w szkolach, kiedy w koncu sie ludzie zbuntuja, zadnych komunii ,bierzmowan itd. NIC ,nie dawac im zarobic to sami zawiesza dzialanosc pseudo gospodarcza bo paragonow nikt nie wystawia !!!
2018-05-17 12:55:45
Nikt nie oddał swoich nagród
Nagrody powinny być zwrócone do Budżetu Państwa
2018-05-17 12:13:35
hm
Zamiast oddawać, to po co było dawać?
2018-05-17 12:03:04